FETÖ’ye verilen ihalelerle ilgili en az 50 dosyayı savcıya vereceğiz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'nın FETÖ'cülere parsel parsel verilmesiyle ilgili yaptıkları incelemeler hakkında bilgi paylaştı. Yavaş, ellerinde en az 50 dosya olduğunu ve savcılığa vereceklerini belirtti.

FETÖ’ye verilen ihalelerle ilgili en az 50 dosyayı savcıya vereceğiz

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle dün akşam gazetecilere, belediyenin Mogan Gölü Tesisleri’nde biraraya geldi.

T24’ün aktardığına göre Yavaş konuşmasında Fetullahçı Terör Örgütü’ne verilen ihaleler ile ilgili ellerinde en az 50 dosya olduğunu ve dosyaları savcılığa vereceklerini söyledi.

Yavaş’ın açıklamasından satır başları:

Geçmişte yapılan ihalelerle ilgili ihbarlar ve usulsüzlüklerin FETÖ bağlantıları konusunda elimizde en az 50 dosya var. Bunları savcılığa intikal ettireceğiz.

Bizim dönemimizde bir kişiden 150 milyon liralık gıda alımı olmayacak. Sosyal yardım alanlara yani ihtiyaç sahiplerine paket dağıtmayacağız, kart dağıtacağız. Kömür veya gıda vermeyeceğiz, onlar kartlarıyla gidip ihtiyaçları neyse mahalle bakkalından onu alacaklar. Geçmiş dönemde sadece bu paketleri dağıtma parası, nakliye ücreti bile 11 milyon tutuyordu. Bunlara son veriyoruz.

185 BİN KİŞİYE YARDIM DAĞITIYORUZ

Büyükşehir Belediyesi olarak 185 bin kişiye yardım dağıtıyoruz. Bunların 20 bini Suriyeli. Bir kısmı da kartla alışveriş yapamayacak yaşlı vatandaşlar. Onlara sosyal yardım veriyoruz. Geriye tahmini 140 bin kişi kalıyor, onlara da kart dağıtacağız. Karta o ay ki gelirimize göre para yükleyeceğiz. Örneğin 70 TL, 70 TL olabilir.

EN FAZLA ŞİKAYET EGO OTOBÜS ŞOFÖRLERİNDEN

Cep telefonumda yüklü olan Mavi Masa uygulamasına her gün bakıyorum. En fazla şikâyet EGO otobüs şoförleri hakkında. O konuyla ilgili de gerekeni yapacağız. Otobüs seferlerini internet ortamında 24 saat boyunca izleyeceğimiz bir sistem kuracağız. Şikâyet gelince müdahale edeceğiz ve gerekirse sefer halindeyken şoför değiştireceğiz.

Mobil uygulamada e-demokrasiye geçiyoruz. Onun tanıtımını da yakında yapacağız. Belediyenin asli görevi vatandaştan aldığı parayı onlara harcamaktır. Bunu da nerelere harcayacağımıza vatandaşlarla birlikte karar vereceğiz. Artık teknoloji çok gelişti. Telefonlarından oy kullanarak bizi yönlendirebilecekler. Bu uygulama hep telefonunuzda olacak, ara ara sizi dürtecek, afet anlarında bildirim gelecek.

TOGO KULELERİNDE SÜRENİN DOLMASINI BEKLİYORUZ

Bir aylık yasal sürenin dolmasını bekliyoruz. Daha sonra gerekeni yapacağız. Orada bizden önceki dönemde yapılan işler var. Şuna benziyor, yere biri para düşürmüş, eğilip kimse görmeden cebinize atıyorsunuz ve diyorsunuz ki kimse görmedi, bu para artık benim. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Cumhurbaşkanı çok katlı bina olmasın diyor ama burası 36 kat. E olur mu bu!