Fetullah Gülen’i ziyaret eden AKP’li vekil: Bizi Amerika’ya Meclis gönderdi

Pensilvanya’ya kadar giderek FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile görüşen 12 AKP’liden biri olan Kayseri Milletvekili Tamer ziyareti, 'Yıl 2012, daha ortada hiçbir şey yok'. diye açıkladı ve Meclis tarafından Amerika'daki Türk Günleri'ne gönderildiklerini söyledi.

Fetullah Gülen’i ziyaret eden AKP’li vekil: Bizi Amerika’ya Meclis gönderdi

FETÖ’nün siyasi ayağına ilişkin tartışmalar sürerken, Pensilvanya’da Fetullah Gülen’i ziyaret eden 12 AKP Milletvekili yeniden gündeme geldi. 2012 yılında ABD’de terör örgütü lideri Fetullah Gülen’i ziyaret eden 12 AKP’liden biri olan Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri’de katıldığı yerel bir TV kanalında “Bizi Meclis Amerika’daki Türk günlerine gönderdi” dedi. Bu konu daha önce de tartışma konusu olmuş, milletvekilleri ABD’deki Türk günü etkinlikleri ve yürüyüşüne katılmak için TBMM tarafından görevlendirilmişti. Ancak AKP milletvekilleri bu programdan sonra ayrı bir program yaparak Pensilvanya’ya geçip, Fetullah Gülen ile görüşmüşlerdi.

‘DAHA ORTADA HİÇBİR ŞEY YOK’

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, İsmail Tamer, Kayseri’deki yerel TV’de önceki gün yaptığı açıklamada “Yıl 2012 daha ortada hiçbir şey yok” dedi ve Gülen ile görüşmeye giden vekilleri anımsatarak “Bayram Özçelik halen milletvekili Vedat Demiröz, Genel Başkan yardımcısı Osman Ören milletvekili. İlknur İnceöz şu anda milletvekili ve bu konudan sonra grup başkanvekilliği yaptı. 12 Nisan 2012’de ne FETÖ var ne olaylar var ne 17-25 var. Bizi Meclis, Amerika’daki Türk günlerine gönderdi” diye konuştu.

PARASI MECLİS’TEN Mİ ÇIKTI?

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, AKP’li İsmail Tamer’in bu sözlerini Meclis gündemine taşıdı. TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un yanıtlaması talebiyle soru önergesi veren Tanal, Tamer’in, Kayseri’de katıldığı yerel TV’de “Bizi Meclis Amerika’daki Türk günlerine gönderdi” dediğini hatırlatarak, şu soruları yöneltti: “2012’de ABD’de FETÖ’nün organize ettiği “Kültür Günleri” programına katılan ve Pensilvanya’da örgüt lideri Fetullah Gülen’le görüşen 12 Ak Parti Milletvekili, TBMM Başkanlığı tarafından mı görevlendirilmiştir? TBMM Başkanlığı hangi gerekçe ve yasal dayanakla milletvekillerini FETÖ’nün etkinliğine göndermiştir? ABD’ye giden Ak Parti Milletvekillerinin masrafları TBMM bütçesinden mi karşılanmıştır? Ne kadar harcanmıştır? TBMM bütçesinden karşılanmasının yasal dayanağı var mıdır?”