Filistin Kızılayı: Saldırıda 178 kişi yaralandı

İsrail polisi Mescid-i Aksa’da namaz kılan cemaate ses bombaları ve plastik mermilerle saldırdı. Yaşanan olaylarda 178 kişi yaralandı.

Filistin Kızılayı: Saldırıda 178 kişi yaralandı

İsrail polisinin, işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’da Filistinlilere yönelik saldırıları sürüyor. İsrail polisi, ses bombaları ve plastik mermiyle Filistinlilere müdahale ederken, Filistinli gençler ise taşlar ve cam şişelerle karşılık verdi. Reuters haber ajansı olaylarda 53 Filistinli ve altı İsrailli polis memurunun yaralandığını duyurdu.

AA’nın aktardığına göre Filistin Kızılay’ından yapılan yazılı açıklamada, Harem-i Şerif’te yaşanan olaylarda 53 Filistinlinin İsrail polisinin saldırısında yaralandığı belirtildi. Öte yandan İsrail polisi, Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesinde Filistinli ailelerin yerlerinden edilmesine karşı barışçıl bir gösteri yapan İsrail meclisindeki Arap milletvekillerine saldırıda bulundu.

Ortak Arap Listesi’nden yapılan yazılı açıklamada, eylem sırasında İsrail güçleri, Ortak Liste temsilcilerinin ve göstericilerin mahalleye girişini engelledi ve saldırıda bulundu. İsrail güçleri ile çıkan arbedede, Şeyh Cerrah Mahallesinde Filistinlilerin yerlerinden edilmesine karşı düzenlenen gösteriye katılan sol görüşlü İsrailli Milletvekili Ofer Keşif’in gözlükleri de kırıldı.