Filistinli doktor, canlı yayında fotoğraflarını gösterdi… ‘Bunlar ailemden öldürülenler’

Filistinli doktor Izzeldin Abuelaish, 'Hamas 40 bebeği öldürdü' iddiasını haberleştiren İngiliz gazeteci Piers Morgan'ın programına konuk oldu. Filistinli doktor, İngiliz sunucuya İsrail'in öldürdüğü aile üyelerinin fotoğrafını gösterdi.

featured

Geçen aylarda Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın 40 İsrailli bebeğin başını kestiği ileri sürülmüştü. Hamas’ın bebeklerin başlarını kestiği, İsrail askerlerinin Kfar Aza’da kafaları kesilmiş bebekler bulduğu, bu bebekler de dahil 100 kişinin cesedine ulaşıldığı iddia edilmişti.

İsrail medyasında çıkan ve sosyal medyada yayılan iddialar, İsrail tarafından “elde teyit edecek bir bilgi bulunmadığı” gerekçesiyle teyit edilmemişti. Uluslararası medya kuruluşları tarafından gündeme getirilen ‘Hamas 40 bebeği öldürdü, başlarını kesti’ iddiasının gerçek olmadığı ortaya çıkmıştı.

İngiliz gazeteci Piers Morgan da ‘Hamas 40 bebeği öldürdü, başlarını kesti’ iddiasını 11 Ekim’de Talk TV’deki programında ifade etmişti. Morgan bir hafta sonra, Mısırlı televizyoncu Bassem Youssef’u ağırladığı yayında ise konuyu dile getirmediğini öne sürmüştü.

Filistinli doktor Izzeldin Abuelaish, ‘Hamas 40 bebeği öldürdü’ iddiasını haberleştiren İngiliz gazeteci Piers Morgan’a konuk oldu. Canlı yayında öldürülen aile üyelerinin fotoğraflarını Morgan’a gösteren Abuelaish, “Bunlar 7 Ekim’den bu yana benim ailemden öldürülenler. Mühendis, doktor, fizyoterapist yeğenlerim. Hepsi öldü. Onlar insandı, isimleri vardı. Yüzleri vardı.” dedi.

İSRAİL’İN GAZZE’Yİ İŞGALİNDE SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı, İsrail’in “Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine karşılık verme” gerekçesiyle kapsamlı saldırı düzenlerken, İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne yoğun hava bombardımanı başlattı.

İsrail’de 7 Ekim’deki saldırılarda 310’dan fazlası asker olmak üzere 1200 İsraillinin öldüğü, 5 bin 132 kişinin de yaralandığı duyuruldu. Gazze Şeridi içerisindeki çatışmalarda da 51 İsrail askeri öldürüldü. İsrail’e göre, Kassam Tugayları’nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

Gazze’deki hükümete göre 7 Ekim’den bu yana İsrail saldırılarında Gazze Şeridi’nde 4 bin 710’u çocuk ve 3 bin 160’ı kadın olmak üzere 11 bin 500 kişi öldürüldü. Batı Şeria ve Kudüs’te de 7 Ekim’den bu yana İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 200 Filistinli hayatını kaybetti.

İsrail ordusu, Gazze’de on binlerce yaralı ile sivilin sığındığı onlarca hastaneyi zorla tahliye ettirmek için yerleşkelerini ya da ana binalarını vurdu. İşgal sırasında bazı hastaneleri bastı. Saldırılarda yüzlerce kişi öldü ve yaralandı. İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana sınırda yaşanan çatışmalarda 76 Hizbullah mensubu ve 6 İsrail askeri öldü.

Filistinli doktor, canlı yayında fotoğraflarını gösterdi… ‘Bunlar ailemden öldürülenler’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!