Şebnem Korur Fincancı'nın ilk icraatı!

Ergenekon ve Balyoz kumpaslarında FETÖ'nün yanında yer alan, Türkiye'yi "soykırımcı" ilan eden ve TSK'ya karşı Hendekçileri koruyan Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın ilk icraatı FETÖ ve KCK soruşturmaları nedeniyle ihraç edilen KHK’lıların göreve iadesini sağlamak.

Şebnem Korur Fincancı'nın ilk icraatı!

VERYANSIN TV

Türkiye’ye ve Türk ordusuna kurulan Ergenekon kumpasına destek veren 300 sözde “aydın”ın imzaladığı bildiriye imza atan Şebnem Korur Fincancı’nın ilk icraatı belli oldu. 

Vatansever subay ve aydınların yargılandığı düzmece Ergenekon davasında sanıklara karşı müdahil olan ve Türkiye’yi soykırımcı ilan eden açıklamalarıyla tepki çeken Fincancı’nın başkanı olduğu Türk Tabipler Birliği KHK ile ihraç edilen doktorların göreve alınmasını talep ediyor. 

Deutsche Welle Türkçe'ye konuşan Türk Tabipleri Birliği adına konuşan KHK'lı doktorlar göreve hazır olduklarını ve haklarının iade edilmesini istedi. 

PKK VE HDP’YE YAKIN GAZETEYE KONUŞMUŞTU

Fincancı PKK ve HDP’ye yakın gazeteye yaptığı açıklamada da “Kanun Hükmünde Kararnamelerle bir gecede atılmış deneyimli sağlık çalışanları var. Haklarında hiçbir soruşturma olmadan atılmış bu insanlar.” ifadelerini kullanmıştı.