Firari başkandan Galatasaraylılara prim mesajı

Metro Holding'in firari başkanı Galip Öztürk, Galatasaraylı futbolculara Fenerbahçe'yi yenmesi için teşvik primi vereceğini açıkladı.

Firari başkandan Galatasaraylılara prim mesajı
Firari başkandan Galatasaraylılara prim mesajı

Daha önce Galatasaray’ın bağış kampanyasına katkıda bulunduğunu açıklayan Metro Holding Onursal Başkanı firari durumda olan Galip Öztürk, bu kez Galatasaraylı futbolculara Fenerbahçe'yi yenmesi için teşvik primi vereceğini duyurdu.

Öztürk'ün sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım şöyle:

"6 Şubat 2021'de oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray maçı için Sayın @fatihterim hocamızın belirleyeceği kadrodaki oyuncularımıza, galibiyet durumunda 1.500.000 TL prim vereceğim"

​Öztürk, Galatasaray’ın kulübe destek olması için taraftarlara çağrıda bulunarak başlattığı bağış kampanyasına 500 Bin TL destek vereceğini açıklamıştı.

 FETÖ'YE DE MİLYONLAR BAĞIŞLAMIŞTI

Cinayete azmettirmek ve suç örgütü kurmak suçlarından müebbet hapse mahkûm edilen Metro Holding’in firari patronu Galip Öztürk’ün, mahkumiyet kararlarının FETÖ’den kaynaklandığını iddia etmişti. Öztürk, suç duyurusunda FETÖ'ye 4 milyon 650 bin lira nakit para yardımı yaptığını, FETÖ için Erbil’de okullar yaptırdığını, buna karşılık devam eden para taleplerine olumsuz yanıt verdiğini belirtmişti.

Öztürk, 23 yıl önce işlenen bir cinayetin azmettiricisi olduğu gerekçesiyle müebbet hapse mahkûm edilmiş, infazı durdurulduktan sonra yurt dışına kaçmıştı. Öztürk’ün cezası daha sonra Yargıtay tarafından yerinde bulunmuştu.