Firari Fetö'cü Akın İpek'ten Melih Gökçek hakkında şok iddialar

Firari FETÖ'cü Akın İpek, AKP’li eski Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek ile ilgili iddialarda bulundu.

Firari Fetö'cü Akın İpek'ten Melih Gökçek hakkında şok iddialar
Firari Fetö'cü Akın İpek'ten Melih Gökçek hakkında şok iddialar

Türkiye'nin İngiltere'den iadesini istediği firari Fetö’cü işadamı Akın İpek, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melik Gökçek hakkında açıklama yapacağını duyurmuştu.

İpek, beklenilen açıklamayı yaptı.

Firari Fetö'cü Tarık Toros'un Youtube kanalına konuşan İpek, Toros'un sorularını yanıtladı.

Akın İpek, Melih Gökçek'i "hizmet hareketinin" Ankara yöneticisi olarak tanıdığını söyledi.

Akın İpek’in hizmet dediğinin Fetullahçı terör örgütü olduğu biliniyor.

İpek, "Bana hizmet hareketinin Ankara'daki 5 yöneticisini say deseniz, ben Melih Gökçek'i sayarım Ankara'daki yöneticisi olarak. Ben kendisini öyle tanıdım." dedi.

İpek şunları dile getirdi:

“Eşim Londra’da Melih Gökçek’in eşiyle karşılaşmış. Bir anda dükkanın ortasında ‘FETÖ’cü’ diye ortalığı ayağa kaldırmış. İki yıl sonra birkaç gün önce, kızımın eşimin görüntüleri Melih Gökçek’İn oğlunun Twitter sayfasında gördüm. Melih Gökçek de tutmuş bunu ‘oğluma saldırdılar’ diye.

Ben yıllardan beri Ankara’da yaşayan bir iş adamıyım. Ben aileme medyaya çıkmasını yasaklamıştım. Melih Gökçek’in oğlu uzun zamandır bize ‘FETÖ’cü’ deyip duruyor. Benim AKP’den, CHP’den, MHP’den ve hizmet hareketinden tanıdıklarım var. 2015 yılının başına kadar hizmet hareketinde kimler yönetici derseniz ben Melih Gökçek’i sayarım. Gökçek’i cemaat yöneticisi olarak tanıdım. Bir anda rüzgarın dönmesiyle 180 derece döndü Gökçek. Yıllardır tanıdığı insanlara FETÖ düşmanı olduğunu göstermek için eziyet ediyor.” 

GÖKÇEK NE DEDİ?

Gökçek 28 Eylül'de sosyal medya hesabından "Osman Gökçek'e yurt dışında saldıran Akın İpek'in karısı ve kızının görüntülerini seyrettiğinizde şok olacaksınız" ifadeleriyle bir video paylaşmıştı.

Gökçek ve oğlu Beyaz TV'nin sahibi Osman Gökçek'in açıklamalarının ardından İpek, 28 Eylül'de şu ifadeleri kullandı: 

"Tripodumu aldım Melih Gökçek... Bağlanıp cevap hakkını kullanmak istersen bağlanabilirsin... Rüşvet parası ile kurulduğu için, sahibinin, sahibiyim diyemediği, bir tv kanalınının etkisinin, gerçek haberler karşısında ne kadar zavallı olduğunu da göreceksin."

İpek'in açıklamaları, organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker'in sürecini akla getirdi. İpek'in "Tripodumu aldım Melih Gökçek" sözleri; Peker'in "Bir tripoda bir kameraya yenileceksiniz" açıklamasını akla getirdi.

NE OLMUŞTU?

İpek'in yöneticisi olduğu Koza İpek Holding 2016 yılında Tasarruf Mevzuatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilmişti. İpek 2015 yılından bu yana İngiltere'de yaşıyor. İpek, Türkiye tarafından "FETÖ/PYD çatı davasının firari sanıkları" olarak aranıyor.

Türkiye'nin İngiltere'den iadesini istediği firari FETÖ’cü işadamı Akın İpek hakkında Westminster Sulh Ceza Mahkemesi Türkiye'de yürüyen davanın "siyasi" olduğu iddiasıyla Ankara'nın iade talebini geçen yıl Kasım ayında reddetmişti.

Londra Yüksek Mahkemesi de Nisan ayında Ankara'nın temyiz başvurusunu geri çevirmişti.