featured

Firari FETÖ’cüler: ABD Erdoğan’ı devirmek için düğmeye basıyor

service

Firari FETÖ’cüler Emre Uslu ve Adem Yavuz Arslan, kara propaganda yürüttükleri Youtube kanallarında, ABD’nin Tayyip Erdoğan’ı devirmek için düğmeye bastığını öne sürdü.

VERYANSIN TV

Firari FETÖ’cü Emre Uslu, son dönemde ABD ve AB’den gelen sinyallere bakıldığında “Batı CHP’yi iktidara mı taşıyacak?” sorusunun gündeme geldiğini söyledi.

ABD Başkanı Joe Biden’ın Türkiye’deki muhalefeti güşlendirme mesajını da hatırlatan Uslu, başkan seçildikten sonra Biden’ı ilk kutlayan isimlerin Kemal Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu olduğunu söyledi. Cumhrubaşkanı Erdoğan’ın da adamlarını ABD’ye göndererek Biden’dan randevu almaya çalıştığını öne sürdü.

Uslu’nun açıklamalarının satır başları şöyle:

“ABD’nin Tayyip Erdoğan’ın sonunu getirmek üzere Türkiye’de düğmeye basıldığını en azından bunun için bir takım düşünce egzersizlerin başladığını söyleyebiliriz.
Kılıçdaroğlu’ndan yüksek performans bekliyorlar.
Denklemin bir ucuna Kemal Kılıçdaroğlu’nun oturtulduğunu, bunun içinde Batı başkentlerinde belirli çalışmaların ayrıldığını, yapıldığını biliyorum. Belki bir Körfez ülkesinden bütçe de ayrılmış olabilir.
CHP iktidara seçim yoluyla gelemez. Anadolu’daki yüzde 70 olan muhafazakâr kesim CHP’ye oy vermez. Buna rağmen CHP’yi nasıl iktidara getirebileceklerini sorabilirsiniz. Haklı bir soru bu. Bunun da bir formülün düşünüldüğünü düşünüyorum.

‘BU BİR SPEKÜLASYON DEĞİL’

Bu söylediklerim bilgi ve analiz. Önümüzdeki günler ilginç gelişmeler olabilir. Biden’ın muhalefeti canlandırarak, güçlendirerek Türkiye’de demokratik bir değişim planını devreye soktuğunu 12 tane demokratik ülkesini bir araya getirdiğini, bu demokrasi çevresiyle artan görüşmelerin ABD’nin liderliğinin yeniden demokrasi savunusu etrafında gelişeceğini bir kez daha görüyoruz. Bunun Türkiye’ye bakan kısmında özellikle CHP’nin lokomotifliğinde bir muhalefet hareketinin Erdoğan’a karşı harekete geçirildiğini, artık istasyondan çıkmak üzere olduğunu söyleyebiliriz. Bu bir spekülasyon değil, bazı bilgilerle gözlemlerin bir araya getirilmesinin sonucudur.”

Uslu ile aynı vurguları bir diğer firai FETÖ’cü Adem Yavuz Arslan’ın da yapması dikkat çekti.

“Erdoğan’a karşı düğmeye kim basacak?” diyen Arslan, Trump döneminde ertelenen yaptırımların artık Biden döneminde gündeme geleceğini iddia etti. Arslan, CAATSA yaptırımların kaçınılmaz olarak uygulanacağını söyledi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Firari FETÖ’cüler: ABD Erdoğan’ı devirmek için düğmeye basıyor

You have to agree to the comment policy.

0 Yorum

 1. 1 sene önce

  Haklısın, gezi olayları da salt halk hareketiydi zaten, Fetöcü polisler tetikleyip başlatmadı, haklısın kardeşim sende haklısın.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Burayada mı sızmaya çalışıyorsunuz lan, şemsi paşa pasajında sesi büzüşesiceler.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  sen de haklisin, bulent arinci, ve huseyin celik’i ben bakan yaptim. zekeriya oz’e mercedes’i ben cektim. yargi sistemini ben degistirdim. hrant benim iktidar oldugum zamanda katletildi, muhsin de oyle. benim atadigim askerler orduyu bu hale getirdi. nagehan, rok, suat kilic, ve nicesi bunlarin hepsi de benim adamimdi. merkez bankasinin rezervlerini eksiye de ben dusurdum. Bir de cikmisim burada kendime oy istiyorum. Beni secin diyorum. Haklisin, sen de haklisin. Secim hakki fazla, reayalik en guzeli. Allah devletimizi, milletimizi, cumhuriyetimizi en basta bizden korusun.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Bu hain aslında chpnin önünü kesmek için çalışıyor. Chpyi kendi hainlikleri ile özdeşleştirerek.

  Cevapla