Fırat Tanış’tan İmamoğlu’na tepki: Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün

featured
service

Oyuncu Fırat Tanış, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Cumhurbaşkanlığı tarafından onay verilmeyen metro hattıyla ilgili yaptığı açıklamaya tepki gösterdi. Sosyal medyadan paylaşım yapan İmamoğlu, ‘tiyatro’ sözü nedeniyle özür diledi.

Fırat Tanış metro projesiyle ilgili onay sürecinin uzamasına dair “Tiyatro oynamaya kalkmasınlar” ifadesini kullanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tepki gösterdi.

İmamoğlu, projesi ve finansmanı hazır olduğu halde Cumhurbaşkanlığı 2022 yatırım programına alınmayan Sefaköy-Beylikdüzü metro hattıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlarken onay verilmeyen projeyle ilgili şunları söyledi:

“Onay verilmemesi yatırım planına alınmaması İstanbul halkına ihanettir, kötülüktür. İstanbul’a ihanet eden kim varsa en tepeden en alta kadar deşifre ederiz. Bana borçlanma bütçe safsatalarını açmasınlar. Bunu kim, niçin onaylamadı onun cevabını versinler. Aynen nasıl 2020’de İstanbul Büyükşehir meclisinde oy birliğiyle tiyatro yaptılar. İstanbul’dan gitsin nasıl olsa Ankara’da onaylamayız diye, otobüs alım onayına el kaldırdılar ya, aynı şekilde burada da tiyatro oynamaya kalkmasınlar.”
 
Fırat Tanış, Twitter hesabından “Ahlaksızlığı tiyatro sanatıyla tarif eden bir yerel yöneticinin bağlı olduğu siyasi iradeden, kültür sanat politikası üretmesini bekliyoruz. Daha çok bekleriz. Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün.” diyerek tepki gösterdi. 

EKREM İMAMOĞLU ÖZÜR DİLEDİ

Ekrem İmamoğlu bu eleştirinin ardından yeni bir paylaşım daha yaptı. 

İBB Başkanı o paylaşımında, “Tiyatro sanatçısı @firattanis eleştirisinde haklı. Bugünkü açıklamamda İstanbul’daki hizmetleri engellemeye çalışanların yanlışlarını vurgularken ‘tiyatro yapıyorlar’ dememem gerekirdi. Bu ifadem nedeniyle kırdığım tüm sanatçı dostlarımdan özür dilerim” açıklamasını yaptı. 

Fırat Tanış’tan İmamoğlu’na tepki: Muhalefeti böyle, iktidarını siz düşünün

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 4 ay önce

  Canı mı sıkılmış? Bundan kendine, kendi camiası adına nasıl bir sıkıntı görmüş?

  Cevapla
 2. Sanatçı eğilip bükülmeyen, fikirlerini özgürce dile getiren şahsiyettir..
  Fırat Tanış‘ ın oyunculuğu tartışmasızdır, kendi siyasi düşüncesi nedir bilmem ama bu söylediği de kesinlikle doğrudur..tüm duayen tiyatrocuların benzer tepkiyi göstermesini beklerdim..
  Tiyatro binlerce yıllık bir sanattır, birileri haklı yada haksız siyasi ve çıkar oyunlarını tiyatroya benzetemez..

  Cevapla
 3. 4 ay önce

  Özenti Imamoglu :(((((
  TiYATRO YAPMAK, deyimi, Almanca’da gecerlidir ve kendine yer bulur. Sen nereden ögrendin bu deyimi?
  de, halkina karsi kullaniyorsun

  Cevapla
 4. Ne kadar ponçik bir adam yaa! Son 20 senede zengin olmuş müteahhit demezsin yani! O kadar da olgun hemen özür diliyor…

  Cevapla
 5. 4 ay önce

  Günümüzde lafları bir tarafından yakalayıp saldırı konusu yapmak moda oldu. Tiyatroda oyun sahnelenir. Tiyatro sanatçısının sahnede oyun oynaması normaldir. Normal olmayan siyasetçinin oyun oynamasıdır. Tiyatroculara hakaret bunun neresinde?

  Cevapla
 6. 4 ay önce

  Siyasi arena ve orda sergilenen oyun, pek ala, dram komedi tiyatro… aktörleri de konusuda gerçek!

  Bu betimlemeyi bir tiyatro oyuncusunun

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!