Fransa Spor Bakanı’ndan skandal Türkiye çağrısı

Fransa Spor Bakanı Roxana Maracineanu, Millilerimizin verdiği 'Asker selamı' nedeniyle UEFA'yı ülkemize yaptırımda bulunmaya çağırdı.

Fransa Spor Bakanı’ndan skandal Türkiye çağrısı

A Milli Futbol Takımımız, dün gece Fransa’yla deplasmanda 1-1 berabere kalarak gruptaki liderliğini sürdürürken, Fransa cephesi ise konuyu saha dışına taşımanın planlarını yapıyor.

Futbolcularımız, eşitliği yakaladığımız gol sonrası ve maç bitiminde Türk taraftartarların olduğu bölgeye giderek, Barış Pınarı harekatındaki askerlerimize destek vermek amacıyla “Asker selamı” vermişlerdi. Fransız rejisi ise bu görüntüleri yayınlamamayı tercih etmişti.

Ancak milli futbolcularımızın veridikleri selamı yayınlamamakla kalmayan Fransızlar; işi, Milli takımımızı ve futbolcularımı UEFA’ya şikayet etme noktasına kadar getirdi.

Fransa Spor Bakanı Roxana Maracineanu, maç sonrasında kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Asker selamının” sporun ruhuna aykırı olduğunu öne sürerek, “UEFA’dan bu konuda yaptırım uygulanmasını talep ediyorum.” dedi.

Arnavutluk maçında da “Asker selamına” ilişkin UEFA’nın bir soruşturma başlatabileceği iddia edilmiş, ancak bu iddialar daha sonrasında yalanlanmıştı.