Fransa tansiyonu arttıracak adımı attı

featured
service

Fransa’dan Doğu Akdeniz’de gerilimi tırmandıracak adım geldi. Fransız ordusunun, donanmadaki ‘en güçlü silahı’ olarak bilinen Charles de Gaulle’ün Doğu Akdeniz’e doğru yola çıktığı belirtildi.

Fransa, Doğu Akdeniz’de provokatör rolünü oynamayı sürdürüyor. Yunan basınına konuşan Fransız kaynaklar, adını eski Fransa Cumhurbaşkanı Charles de Gaulle’den alan 216 metrelik, 45 bin 500 tonluk savaş gemisinin Doğu Akdeniz’e doğru yola çıktığını belirtti. Gemide çok sayıda silah ve mühimmatın olduğu öne sürüldü.

GERİLİMİ TIRMANDIRACAK GEMİNİN ÖZELLİKLERİ

Fransa Savunma Bakanlığı’ndan edinilen bilgilere göre Charles de Gaulle gemisi, ikmal yapmadan sınırsız yol alabiliyor. Geminin daha önce 9 ay boyunca deniz görevlerinde bulunduğu ifade ediliyor. Geminin personel kapasitesi hakkında net bir bilgi verilmese de gemiye 40 savaş uçağı ve birçok helikopterin alınabildiği belirtiliyor.

AMİRAL KUTLUK: TÜRKİYE İKİ GÜNDE ALIR

Emekli Tümamiral Deniz Kutluk, Veryansın Tv Youtube kanalına yaptığı açıklamada, “Fransa, Güney Kıbrıs’ta üs kurma, oraya savaş uçağı ve gemiler gönderme derdinde. Bir jeopolitik manevra peşinde. Bir yandan da Yunanistan’a gemi ve silah satmaya çalışıyor. Bu adımların uluslarası kurumlar tarafından kesilmesi lazım çünkü bunlar hukuka aykırı. Ancak Fransa ile Türkiye’nin çatışacağı düşüncesinde değilim. Üstelik göndereceği uçak gemisini Türkiye iki günde alır. Macron ihtirasları olan ve içerde sıkıntıları olan bir lider. Ancak Fransa kamuoyu buna ikna olmaz. Ayrıca uluslarası kurumlarda, BM ve Adalet Divanı’nda Türkiye’nin Fransa’yı sıkıştırma imkanları var” ifadelerini kullanmıştı. 

İşte o yayın:

Fransa tansiyonu arttıracak adımı attı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 2 sene önce

  Nereye demir atacagini bekleyelim….,

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Türkiye bu iki ülkenin de Nato’ya girmesini veto etmeliymiş. Yanlışın neresinden dönersen kârdır.
  Fransa haddini aşmıştır. Karasularımıza yaklaşırsa bu gemi imha edilsin!

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Çanakkalade denizin dibinde ebedi yatıyor savaş gemileri, bunuda yatırırız dibe ama bizimkilerden umudum yok.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Bouvet, Gaulois, Souffren, Charlemagne, Canopus ‘ da gelmişlerdi, derslerini verdik. Sadece denizde mi ? Gaziantep’ te Kürt Dedemiz Karayılan’ ın çizmesinin acısı macron’ un mabadında geçmiş olmalı ki gene kaşınmış, eh bi tekmede biz torunlarından yesinler bi 100 yıl daha otururlar yerlerinde.

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Boş yere milliyetçilik yapmayın herkes biliyorki avrupanın donanması 15tane Türkiye yapar Fransa tek başına bir tane dahi türk gemisi bırakmaz savaş çıkarsa hayal kurmanın anlamı yok

  Cevapla
 6. 2 sene önce

  Öyle kolay değil, Yunanistan ve Fransa birlikte bir Türkiye edemez. Eğer ABD onlara arka çıkmasa Türkiye gücü Fransa ve Yunanistana yeter

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  Kardeş 6gün önce neyi kutlamışız aç kitapları bi oku istersen, senin kafandakiler o zamanda vardı ama sonuç değişmeyecek çok şükür

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!