Fransa'da vahşet: Öğretmenin başını kesti

Fransa’nın başkenti Paris’te saldırganın bir kişinin başını kestiği duyuruldu. Saldırganın polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildiği ifade edilirken; yetkililer, olayın terör saldırısı olup olmadığının incelendiğini belirtti.

Fransa'da vahşet: Öğretmenin başını kesti

Fransa'nın başkenti Paris'te sınıfta öğrencilerine Hz. Muhammed karikatürü gösterdiği öne sürülen bir öğretmen başı kesilerek öldürüldü. Polisin şüpheliyi Eragny yakınlarında elinde bıçakla gördükten sonra vurduğu kaydedildi.

Euronews'de yer alan habere göre bazı haber kaynakları ise ismi açıklanmayan tarih öğretmeninin ders sırasında Hz. Muhammed karikatürlerini tartışmaya açtığını aktardı. Ancak karikatür gösterdiğine dair bilgi vermedi. 

Fransız yerel medyası olayın başkent Paris'İn kuzeybatısında saat 17:00 sıralarında meydana geldiğini yazdı. Conflans Sainte-Honorine'de bulunan bir okul yakınında meydana gelen olayın ardından bıçaklı saldırgan polis tarafından vurularak öldürüldü.

Olay yeri güvenlik kordonu altına alınırken, savcılık soruşturma açıldığını duyurdu.

İÇİŞLERİ BAKANI ZİYARETİNİ İPTAL ETTİ

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin’in Fas ziyaretini iptal ederek acilen Paris’e dönüş yaptığı aktarıldı.

Polisin başı kesilen kişinin yerini tespit ettiği ve ardından yaklaşık 200 metre mesafede şüpheliyi tespit ederek vurduğu duyuruldu.

Charlie Hebdo dergisi 5 yıl önce Hz. Muhammed karikatürleri yayımlamasının ardından silahlı saldırıya uğramıştı. Bu saldırıda 11 kişi ölmüş, 11 kişi de yaralanmıştı.