Furkancılardan şimdi de 'Ramazan' provokasyonu

Alparslan Kuytul'un başını çektiği Furkan Vakfı, koronavirüs önlemleri kapsamında Ramazan'da uygulanacak kısmi kapanmaya karşı "Ramazanıma dokunma" kampanyası başlattı. Vakıf, virüs bahanesiyle Ramazan kültürünün yok edilmek istendiğini öne sürdü.

Furkancılardan şimdi de 'Ramazan' provokasyonu

Alparslan Kuytul'un liderliğini yaptığı Furkan Vakfı, koronavirüs pandemisine karşı haklı olarak alınan Ramazan tedbirlerine tepki gösterdi.

Virüs bahanesiyle Ramazan kültürünün yok edilmek istendiğini öne süren kampanyaya katılan tarikat üyeleri "Ramazanıma dokunma" dedi.

Vakfın sosyal medyadan kampanya ile ilgili olarak yayınladığı videoda konuşanlar, "Turizme mübarek Ramazan ayını satarsanız, bunun hesabını Allah'a veremezsiniz. Her şey serbest, teravih yasak. Tedbirler alınsın, teravih kılınsın. Önceden "Nerede eski Ramazanlar" derdik, şimdi "Ramazan nerede" diyoruz. Vatandaş olarak dolmuşta, iş yerinde, çarşı pazarda beraberiz; Ramazan'a gelince mi eve kapanmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Furkancılar daha önce de salgın nedeniyle askıya alınan cuma namazlarına yönelik eylemler yapmış, toplu namaz kılmaya kalkınca gözaltına alınmışlardı.