Futbol dünyasını sarsan vurgunda ses kaydı çıktı: İşte Arda Turan’ın ‘Fatih Terim’ sorusu…

Futbol dünyasını sarsan vurgunda Arda Turan’ın, Bankacı Seçil Erzan ile yaptığı yazışma ve konuşma kayıtları ortaya çıktı. Kayıtlara göre, “20 bin dolar param kaldı” diyen Turan, borç para bulabilmek için tefecilere gitmek üzere olduğunu söylüyor. Görüşmede Turan’ın, Fatih Terim’i kastederek “Peki, Hoca bu işte kârda mı” şeklindeki sorusunu bankacı Seçil Erzan, evet olarak yanıtlıyor.

featured

“Özel kapalı fon” sistemiyle aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 20’den fazla kişiyi dolandırıldığı iddiasıyla suçlanan Seçil Erzan ve beraberindeki kişilerin yargılandığı davayla ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Halk Tv’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre;Arda Turan ile Seçil Erzan arasında geçen konuşma kaydı dava dosyasına girdi. 12 sayfalık tutanağa göre, anılan görüşme Turan tarafından kaydedilerek soruşturma dosyasına sunuldu.

SÜTLÜCE’DEKİ ARSASINI DA SATTI

Buna göre Turan, ilk olarak Erzan’a 3 milyon doları elden verdi. Verdiği bu paraya karşılık, 30-40 gün sonra Turan 1 milyon dolar ‘faiz geliri’ elde etti. Kısa sürede iyi bir gelir elde ettiğini düşünen Turan bu kez, galerici arkadaşı S. K.’den 4 milyon dolar borç para aldı ve Erzan’a yine elden verdi. Erzan’ın para talepleri devam edince Turan bu kez Eyüp Sütlüce’de bulunan arsasını 4 milyon dolara satarak Erzan’a verdi. Turan en son, Erzan’ın çalıştığı bankadan 33 milyon TL kredi çekerek bu kişiye dolar olarak verdi. Turan’ın toplam zararı 7 milyon 500 bin dolar.

TURAN: BÜTÜN SERVETİM SENDEYDİ SEÇİL

İkili arasındaki görüşmede Turan birçok kez, Erzan’a, kendisi ve arkadaşlarını dolandırdığı için bu kişiye yönelik sitemde bulunuyor. Turan, “Ben sana dünya para getirdim. Seçil bütün servetim sendeydi ya. Ben ne yapacağım; karıma şimdi ne diyeceğim Seçil ya” diyerek tepki gösteriyor.

‘20 BİN DOLARIM KALDI TEFECİYE GİDEYİM’

Son olarak 20 bin dolar parasının kaldığını söyleyen Turan “Çoluğumuzun çocuğumuzun rızkını aldın ya. Benim şimdi 20 bin dolarım kaldı. Borçlarımı ben sana saydım. Tüm borçlarımı biliyorsun. Sende kredim var” diyor.

Turan, Erzan ile olan bir WhatsApp yazışmasında ise bu kişiye, “Bana başka konuşmalar ve yazılı belgeler lazım Seçil” diyor. Çocuğunun yüzüne dahi bakamadığını söyleyen Turan, “Yarın ne yapacağım Seçil. Gideyim tefeciye filan faktoring…” ifadelerini kullanıyor.

DEPREM BAĞIŞ PARASINI BANKACIDAN ALMIŞ

Turan, kendisini yanı sıra, 4.2 milyon dolar ile sisteme en çok para kaptıran bir diğer isim olan Emre Belözoğlu’nun da durumuna işaret ederek şunları söylüyor:

“Emre abi ne zorluklarla verdi. Adamın 1 lira parası kalmamış. Koskoca Emre Belözoğlu’nun ya… Adam 4.2 milyon dolar veriyor. Adam maaşını bağışlamış depremzedeler. Ya senden para istedim Seçil ya. ‘Bana bi 100.000 Euro ver de bağış yapayım’ diye. Millet 500 bin TL bağış yaptık diye dalga geçiyor. Sana yalvardım para ver insanlar zor durumda diye deprem bölgesine yardım yapalım diye ye…”

Arda Turan, Seçil Erzan’la görüşmesinde eşi Aslıhan Doğan Turan’a karşı da zor durumda kaldığını belirtiyor.

‘FATİH HOCA KÂRDA MI?’

İkili arasındaki konuşmada, Fatih Terim’in ismi de birkaç kez geçiyor. Erzan’a “Fatih Hoca kârda mı bu işte” diye soran Turan “Valla Arda bir şey söyleyeceğim Normal şartlarda hoca kârdaydı” diye yanıt veriyor. Konuşmanın devamında Turan’ın “Fatih Hoca’nın alacağı var mı bu durumda” diye soruyor Erzan ise “Ona bakmam lazım” diyor. Turan görüşmenin devamında Erzan’a, bankanın üst yönetimi ile görüşmeye kendisi Emre Belözoğlu, Fatih Terim ve kendisinin gideceğini belirterek, alacağı olan kişiler arasında Terim’in de olacağı bilgisini veriyor.

TERİM’İN ESKİ AVUKATINDAN KRİTİK İFADE

Öte yandan soruşturma kapsamında tanık sıfatı ile ifadesi alınan Seçil Erzan’ın eski nişanlısı Candaş Gürol “Evine gittiğimde Fatih Terim bana, kendisinin de Seçil Erzan’ın bahsettiği fona para yatırdığını söyledi. Bununla birlikte o sıra Buse Terim, Terim Arıcan, Volkan Bahçekapılı da aynı fona para yatırdığını söyledi. Ben bu ailenin (Terim Ailesi) avukatı olmama rağmen hiçbiri bana bu durumdan bahsetmedi. Bu hususu söylememelerinden dolayı Fatih Hoca’ya kırıldım” diye konuştu.

Dosyada Erzan’ın yazıştığı onlarca kişi arasında 500 bin dolar kaptıran Fernando Muslera ile Arda Turan’ın kardeşi Okan Turan da yer aldı. Okan Turan’ın, hemen her mesajında Erzan’a, sorunun çözümü için yardımcı olmaya çalıştığı anlaşıldı.

Futbol dünyasını sarsan vurgunda ses kaydı çıktı: İşte Arda Turan’ın ‘Fatih Terim’ sorusu…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 22 Kasım 2023, 18:56

    Havucun yaprağını yerken haşır huşur, sapına gelince neden “mee!” ?

  2. 22 Kasım 2023, 18:13

    Pinocchio yöntemi hala çalışıyor işte. Gel paranı ver bana bahçede ekeyim, para ağacı çıksın. Ya olur mu böyle birşey? Kolay yoldan para kazanmak, faizcilik falan. Bu parayı bir ar-ge ye yatırsaydın bu ülkenin gençlerinin gelişmesinde payın olsaydı

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!