Galatasaray şikayetçi olmuştu: Fatih Portakal’dan özür açıklaması…

Gazeteci Fatih Portakal, dün Sözcü TV ana haber bülteninde Galatasaray-Antalyaspor maçındaki bir pozisyonun yer aldığı, kırpılarak sosyal medyaya sızdırılan görüntüyü kullandıkları ve tüm toplantının içeriğine yer vermedikleri için sarı-kırmızılı kulüpten özür diledi.

featured

Galatasaray-Antalyaspor maçını yöneten hakem Abdulkadir Bitigen’in, TFF Merkez Hakem Kurulu (MHK) Hakem Eğitimi Danışmanı Hugh Dallas ve VAR Eğitim Danışmanı Pawel Gil ile yaptığı toplantı görüntülerinin sızdırılması gündemdeki yerini koruyor.

Galatasaray Spor Kulübü, Sözcü TV’nin MHK toplantısının sadece Galatasaray-Antalya müsabakasının konuşulduğu, sosyal medyaya sızdırılan kısmını vermesinin ardından Sözcü TV ve Fatih Portakal hakkında RTÜK ve ilgili kurumlar nezdinde işlem başlattığını duyurdu.

Taraftarlar tarafından eleştirilen Portakal, canlı yayında, “Ne yaptığımızı ben de bilmiyorum. Birazdan haber gelince görürsünüz. Gücümüz etkimizde. Bu kadar da net. Kimse gazeteciliğimize laf edemez” demişti.

‘GALATASARAY KULÜBÜNDEN ÖZÜR DİLİYORUM’

YouTube kanalından bir açıklamada daha yapan Fatih Portakal, haberin eksik olduğunu belirterek Galatasaray camiasından özür diledi.

Portakal, şunları kaydetti:

“Habercilik anlamında Galatasaray kulübünden gerçekten özür diliyorum. Kendi adıma ve haber merkezi adına özür diliyorum. Yalan yok, yalan haber yok, manipüle edilmiş bir şey yok. Kesme, biçme gibi bir şey yok. İnternete servis edilen görüntüleri biz de kullandık. Yalan haber değil, montajlı haber değil fakat eksik haber. Bu bakımdan haberin eksikliğinden dolayı ve haberin tarafsızlığına gölge düşüreceğinden dolayı Galatasaray kulübünden birkez daha özür diliyorum.

3 saatlik görüntüyü izlememiz gerekirdi. Bir gerekçeye sığınmıyorum ama günde 120 tane haber yapılıyor, gözden kaçmaması gerekiyordu. Fenerbahçe de eleştirilmiş. Bir penaltısı verilmiş, bir penaltısı verilmemiş. Başka takımlar da var orada. Daha dikkatli bakmalıydık.”

SIZDIRILAN HAKEM TOPLANTISI

Galatasaray-Antalyaspor maçını yöneten hakem Abdulkadir Bitigen’in, TFF Merkez Hakem Kurulu (MHK) Hakem Eğitimi Danışmanı Hugh Dallas ve VAR Eğitim Danışmanı Pawel Gil ile yaptığı toplantı görüntüleri sosyal medyada sızdırılmıştı.

Söz konusu videoda Hugh Dallas, hakem Abdulkadir Bitigen’e Galatasaraylı Tete ile Antalyasporlu Sander van de Streek’in pozisyonuna VAR uyarısı pozisyonu izleyerek penaltı çalmasını sordu. Hugh Dallas’ın “Bunun penaltı olduğunu düşünüyor musun? Öyle sorayım o zaman” sorusuna Abdulkadir Bitigen, “Basit bir temas, penaltı olduğunu düşünmüyorum” yanıtını verdi.

Görüntülerin sosyal medyada gündem olmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) açıklama gelmişti. TFF’den yapılan açıklamada “Kamuoyuna kapalı ve kurum içi yapılan bu toplantının bazı bölümleri sorumsuz ve kötü niyetli kişilerce bağlamından koparılarak bazı sosyal medya mecralarında yayınlanmış ve kamuoyu yönlendirilmek istenmiştir” denilmişti. TFF, toplantının tamamını Youtube kanalından yayınlamıştı.

Yayının tamamını:

Galatasaray şikayetçi olmuştu: Fatih Portakal’dan özür açıklaması…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 29 Mart 2024, 10:38

    Instagram’da izledik, özür diledi fakat bazılarının çok sevdikleri Fatih Portakal’ın takdire şayan bir basın-yayın mensubu olmadığı da ortaya çıktı. Ancak onu bir ölçüde kurtarabilecek durum şudur: Sözcü gazetesi ve bağlı youtube kanalının vb. bütünüyle Fenerbahçeli kişilerin kontrolünde olması nedeniyle Portakal’ın, GALATASARAY aleyhinde konuşması için baskı altına alınmış olması güçlü bir ihtimaldir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!