Galatasaray’dan Fanatik’e FETÖ tepkisi: Hainlik

Galatasaray, Fanatik gazetesinin internet sitesinde yayınlanan bir videoyu gerekçe göstererek Fanatik çalışanlarının Galatasaray’a ait tüm tesislere ve etkinliklere giriş-çıkışının yasaklandığı duyurdu.

Galatasaray’dan Fanatik’e FETÖ tepkisi: Hainlik

Fanatik’in internet sitesinde, Galatasaray-Başakşehir maçının canlı anlatıldığı videonun sonunda, Galatasaylı futbolcuların üzerinde FETÖ lideri Fetullah Gülen’in resminin bulunduğu kupayı öper gibi gösteren montajlı kareler yer alıyordu.

Galatasaray Kulübü’nden bu görüntülere çok sert tepki geldi. Kulübün resmi internet sitesinden “Kulübümüzün bir terör örgütü ile ilişkilendirilmesi hainliktir” başlıklı bir açıklama yayınlandı.

Açıklamada “Süper Lig’in 29. haftasında M. Başakşehir ile oynadığımız maçın ardından Fanatik gazetesine ait internet sitesi, dün gece bir video yayınlamış ve bu videoda, kulübümüzün başarılarının FETÖ ile bağlantılı olarak elde edildiği algısı yaratılmak istenmiştir” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“Asli görevi, olayları doğru ve tarafsız olarak haberleştirmek olan medya mensuplarının bu denli üzücü ve ahlaksızca yapmış oldukları yayın, büyük Galatasaray camiasına ve 30 milyonu aşkın taraftarına, asla affedilemez ağır bir hakarettir. Kulübümüzün ve spor takımlarımızın elde ettiği başarıları karalamak için yapılan bu tür benzetmeler, bazı çevrelerin, başarısızlıklarını örtbas etmek için başvurdukları haince bir yöntemdir.

Bu bağlamda söz konusu yayını yapan kişi ve sorumluların tamamının gazete ile ilişkileri kesilinceye kadar Fanatik gazetesi ve internet sitesi çalışanlarının, Galatasaray Spor Kulübü’ne ait tüm tesislere girişi/etkinliklere katılımı yasaklanmış olup, olayın sorumluları hakkında suç duyurusunda bulunularak, hukuk ve ceza davaları açılmak üzere gerekli işlemler başlatılmıştır.

Ayrıca terör örgütünün bir nevi propagandası şeklindeki bu tür yayınlar, ülkemizin barış ve huzurunu tehlikeye atacak nitelikte olduğundan, yetkili ve sorumlu kamu otoritelerini de ilgililer hakkında işlem yapmak üzere göreve davet ediyoruz.

Galatasaray Spor Kulübü’nü terör örgütüyle ilişkilendirmeye çalışan hadsizler bilmelidir ki Galatasaray, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin, temel değer ve ilkelerinin yılmaz bekçisi olmaya devam edecektir.”