Galatasaray'dan Fatih Altaylı açıklaması: Fatih Altaylı denen zat!

Galatasaray Kulübü, bir dönem 2. Başkanlık yapan Fatih Altaylı'yı Başkan Mustafa Cengiz'e yönelik eleştirileri nedeniyle kınadı.

Galatasaray'dan Fatih Altaylı açıklaması: Fatih Altaylı denen zat!

arı-kırmızılı takımın resmi sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Galatasaray Spor Kulübü Genel Kurulu’nun değerli üyeleri, Galatasaray'ın menfaatlerine en uygun şekilde, Galatasaray'ın kültürünü, örf ve adetlerini taşıyabilecek kişiyi hür iradeleriyle seçerek ona başkanlık görevini tevdi ederler.

"GALATASARAY KÜLTÜRÜ VE TERBİYESİNDEN NASİBİNİ ALMAMIŞ İNSANLAR..."
Galatasaray başkanına hakaret edenler, onu toplum nezdinde küçük düşürücü laflarla aşağılamaya teşebbüs edenler, rakiplerin bile yapmaya hicap duyacağı şekilde ölçüsüz ve çirkin bir üslupla televizyon kanallarında zarar vermeye çalışanlar ve bilgisizce ahkâm kesenler Galatasaray kültürü ve terbiyesinden bir nebze nasibini almamış insanlardır.

 

Bu bağlamda Bloomberg Kanalı'nda, gazetecilik kisvesi adı altında Başkanımız Mustafa Cengiz'e yönelik küçük düşürücü ifadeler ile hakaret içeren beyanlarda bulunan bu kişiyi yakışıksız üslubu ve sarf ettiği sözler nedeniyle şiddetle kınıyoruz.

Bu zatın yine aynı program içerisinde her şartta takımına destek veren büyük Galatasaray taraftarları için kullandığı ifadeler de kabul edilemez niteliktedir.

Söz konusu kanalda yapılan programda Fatih Altaylı'nın kullandığı ağır hakaret içeren açıklamaları hakkında gerekli hukuki girişimler ve disiplin işlemleri başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur"

FATİH ALTAYLI NE DEMİŞTİ

Bloomberg HT'de gündemi yorumlayan Fatih Altaylı, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz hakkında, "9 kulüp Bankalar Birliği anlaşmasının faizi yüksek, 5 yılda bu parayı ödeyemeyiz diyor. Doğru. Mustafa Cengiz'e, "19 kulüple hareket edin" dedim. Zeka seviyesi beni anlamaktan uzak olduğu için 'Zengine biat' anlıyor. Ali Koç diye algılıyor." ifadelerini kullanmıştı.

Galatasaray'da bir dönem yöneticilik yapan ve 2. Başkanlık görevini üstlenen Fatih Altaylı, Başkanlığını yaptığı aynı yönetimdeki Mehmet Cansun'u da sert dille ifade etmiş, sonrasında ise "Galatasaray menfaatleri için aile yakınlarım herkesi eleştiririm" ifadesini kullanmıştı.

Öte yandan Fatih Altaylı için Trabzonspor da hukuki işlem başlatmıştı.