Galatasaray’dan federasyona başvuru: Seyircili oynansın

Türkiye Futbol Federasyonu’nun lig maçlarının 1 Ekim tarihinden itibaren seyircili oynanacağını açıklamasının ardından Galatasray’dan flaş bir başvuru geldi. Galatasaray yönetimi, Süper Lig’in 3. Haftasında Türk Telekom Stadı’nda oynanacak Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin seyircili oynanmasını isteyen sarı kırmızılı yönetim, federasyona başvuru yaptı.

Galatasaray’dan federasyona başvuru: Seyircili oynansın

Hürriyet gazetesinden Ali Naci Küçük’ün haberine göre, Fenerbahçe derbisinin ligin 3. haftasında oynanacak olması Galatasaray yönetiminin ‘jet’ hızıyla Futbol Federasyonu’nun kapısını çalmasına neden oldu. TFF’nin ligde 1 Ekim’den itibaren seyircili maçların oynanacağını açıklaması ve Türk Telekom Stadyumu’ndaki dev derbinin de boş tribünlere karşı oynanacak olması yönetimini harekete geçirdi.

Sarı kırmızılı yönetim derbinin TFF’nin pandemi nedeniyle belirlediği kurallar kapsamında seyircili oynanması için başvuruda bulundu. Takvime göre 25-28 Eylül’de oynanacak maç için yapılan başvuruda şu ifadelere yer verildi:

'EŞİT ŞARTLAR OLSUN'

“3. haftadaki derbinin seyircisiz olması büyük bir haksızlığın ortaya çıkmasına neden olur. İkinci yarıda rakip sahada seyircili oynanacak olan derbinin ilk ayağının da aynı koşullar ve güvenlik tedbirleri kapsamında eşit ve aynı şartlarda oynanmasını talep etmekteyiz. Aynı durumun tersi yani rakibimiz de karşılaşsa bu yine haksız rekabete girer. Bunun ortadan kaldırılmasını talep ediyoruz.”