Gaye Erkan için üç senaryo… Erdoğan’la ne konuşacak?

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşme yapacağı öne sürüldü. Erkan'ın geleceğine ilişkin üç farklı senaryo arasında "yanlışlarının onarılarak yola devam edilmesi" en düşük seçenek durumunda.

featured

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ile yarın (23 Ocak Salı) görüşeceği öne sürüldü.

Gazete Pencere’den Nuray Pehlivan’ın aktardığına göre, Erkan’ın önünde üç farklı seçenek bulunuyor.

Erkan hakkındaki iddialar arasında Para Politika Kurulu toplantısının ortasında çocuğunu bahane ederek çıkmış olması da bulunuyor.

Erdoğan ile yapılacak görüşme öncesinde Erkan’ın ekonomi üst yönetimiyle bir araya geleceği ardından da Erdoğan’la bu ayrıntılı görüşme gerçekleştirmesi bekleniyor.

Erkan’ın Merkez Bankası’ndaki geleceği hakkında ise üç ayrı seçenek bulunuyor.

Seçenekler arasında Erkan’ın ekonomi yönetimine zarar vermemek için istifasını isteyebileceği ve Erdoğan’ın bunu işleme koyacağı, Erdoğan’ın hemen karar vermek yerine bir süre bekleyip görev değişikliğini daha sonra yapacağı ya da düşük bir ihtimalle Erkan’ın yaptığı yanlışları onarıcı hareketlerden sonra görevinde kalmasına izin verileceği konuşuluyor.

YERİNE KİM OLUR?

Hafize Gaye Erkan’ın görevden ayrılması halinde Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Cevdet Akçay ve Hatice Karahan isimlerinin Merkez Bankası’nın başına gelebileceği konuşuluyor.

Gaye Erkan için üç senaryo… Erdoğan’la ne konuşacak?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. gönderin bu faizci zihniyeti

  2. Yaptığı yanlışları onarıcı ne demek ,işiniz gücünüz yalan ,yanlış varsa istifa eder gider ,her seçim olduğu gibi yine algı yine yalan

  3. 22 Ocak 2024, 21:19

    Tam dedik liyakatli biri geldi onu da alacaklar. Bu arada liyakatli olmasi onu iyi yapmaz, sozumu carptmayin :)

  4. Bi de ben geçip oturayım laa!Olma mı?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!