Hakan Aygün tutuklandı

featured
service

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ ile ‘Hakaret’ suçlarını işlediği gerekçesiyle gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen gazeteci Hakan Aygün, tutuklandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan suç duyurusunun ardından hakkında yakalama kararı çıkarılan Hakan Aygün, bu sabah Muğla’nın Bodrum ilçesinde, kendine ait teknede gözaltına alınmıştı.

Polis merkezine götürülen Aygün, işlemlerinin ardından “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” ve “hakaret” suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ ile ‘Hakaret’ suçlarını işlediği gerekçesiyle gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen gazeteci Hakan Aygün, tutuklandı.

PAYLAŞIMLARI İÇİN SUÇ DUYURUSU YAPILMIŞTI

Avukat Mustafa Doğan İnal’ın avukatları aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan suç duyurusu dilekçesinde, Aygün’ün, 31 Mart’ta sosyal medya ortamında kişisel hesabından yaptığı paylaşımlarla “alenen hakaret” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçlarını işlediği kaydedildi.

IBAN SURESİ

Şüphelinin şikayete konu paylaşımında “IBAN suresi ayet 1, Ey IBAN edenler… Biz size ayrı bankalardan IBAN numaraları verdik ki IBAN edesiniz diye. Hiç şüphesiz ki ahiret gününde IBAN edenle IBAN etmeyenler ayrılacaktır.” yazdığı belirtilen dilekçede, düşünceleri ifade etme ve eleştiri hakkı sınırlarının ötesinde küçük düşürücü, aşağılayıcı, gerçek dışı, suça teşvik ve iftira niteliği taşıyan ifadelerle halkın bir kısmının benimsemiş olduğu dini değerleri karalamaya yönelik bu asılsız ve mesnetsiz ithamların kabulü ve hoş görülmesinin hukuken mümkün olmadığı aktarılmıştı.

Aygün’ün bu eylemleri ile Anayasa ve uluslararası sözleşmelerce güvence altına alınan, kişinin maddi ve manevi değerlerinden oluşan toplum nezdindeki şeref ve haysiyeti ile itibarını korumaya yönelik TCK’nin ilgili maddelerinde hükmü bulunan “hakaret” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçlarını işlediği değerlendirilen dilekçede, Aygün hakkında TCK’nin eylemine uyan maddeleri gereğince cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılıp kamu davasının açılması talep edilmişti.

 

Hakan Aygün tutuklandı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 sene önce

  “(…) Bodrum’da”..!..! Akdeniz akşamlarının tılsımına kimler kimler kapılmadı ki.. Biz YeniForumcular da giderdik amma YALIKAVAK Club Monachus’a. Ayrıcalıklı bir mekandır ora [bkz: “Sakıcı: Aytmn politikaya battı” (2 sütun üzerine) başlıklı Muğla Valisi haberi, Sabah gzt., İmtiyaz Sahibi Bilgin Yayıncılık A.Ş. adına Dinç Bilgin, Genel Yayın Müdürü Zafer Mutlu, Yazı İşleri Müdürü Ergun Babahan, Sorumlu Yazı İşleri Md. Battal Yörük, Yıl 9 S ayı 3019, 17 Eylül 1994 Cumartesi, (Basıldığı Yer) Sabah Tesisleri Medya Plaza Basın Ekspres Yolu 34540 Güneşli İstanbul, s.17].

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  neler demıs acaba merak ettım

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  AKP Fasizmi dolu dizgin gidiyor,Fetulah eminim ki sevincinden hergün taklalar atiyor.Nasil atmasinki,Yaveri onun görevini yerine getiriyor.Bütün Fetulahcilar disarda,ne yapiyorlar?Erdogana yalakalik(mi)yapiyorlar.Hayir Ergenekon Balyoz kaldigi yerden devam ediyor.TARAF,Gazetesinin yerine simdi Havuz Medyasi var.Yani Fetulahin gazetecileri.Onlara dokunmak Isa’nin havarilerine dokunulmus olacagindan onlar Fetulahin yaverinin hizmetinde görevlerine devam ediyorlar.IBB,Ankara Adana,Izmir Büyük Sehir Belediyelerinin bagis toplamalari Fetulahin yaveri tarafindan engellendi,paralarina bloke kondu,Fetulahci Belediyeler ve Fetulahin yaverinin kalkani olan cemaatler yardim topluyorlar.Onlara engel yok,onlar icin “Devlet icinde Devlet “yaftasi yok.Hedef CHP’dir.Fetulahin hedefindedeCHP vardi yaverinin de hedefinde herhalde CHP olacaktir.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Gayet komik bir paylasim olmus. Bunun neresi kimi neye dusman ve tahrik ediyor? Akp iyice zivanadan cikti bu gidisle seriati getirdik biz derlerse sasirmam. Güya Türkiyeye hizmet edecegiz diye geldiler iyice bela actilar.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!