Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel'in 31,5 yıl hapsi istendi

Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız, Tele 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ve Astsubay Erdal Baran hakkında açılan davada savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, 3 sanığın da iki ayrı suçtan toplam 31 yıl 6'şar aya kadar hapsini istedi.

Gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel'in 31,5 yıl hapsi istendi

Ankara 26'ıncı Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu astsubay Erdal Baran ile tutuksuz yargılanan gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel ile avukatları katıldı.

Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, Baran'ın çeşitli şekilde elde ettiği bilgileri Yıldız ve Dükel'e aktardığını, söz konusu sanıkların da bu bilgilere yayınlarında yer verdiğini öne sürdü. Savcı, 3 sanığın da 'devletin güvenliği veya yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklama' ve 'devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme' suçlarından 31 yıl 6'şar aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

Sanıklar ve avukatları, mütalaaya ilişkin savunma yapmak için ek süre talebinde bulundu. Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık Baran'ın tutukluluk halinin devamı ile savunma için ek süre verilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.