Gazetecilere 'faili meçhul' seri saldırılar

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu’nun evinin önünde saldırıya uğraması son dönemde gazetecilere yapılan saldırıları akıllara getirdi. Geçen sene Sabahattin Önkibar, Yavuz Selim Demirağ, Murat İde ve Ahmet Takan saldırganların hedefi olmuştu.

Gazetecilere 'faili meçhul' seri saldırılar

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu’nun evinin önünde saldırıya uğradığı bildirildi.

Yeniçağ’ın aktardığına göre, Orhan Uğuroğlu, evinin önünde arabasına bineceği sırada arkadan gelen 3 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Saldırganların 34 plakalı bir araba ile geldiği belirtildi. Emniyette ifade veren Uğuroğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Uğuroğlu’na yapılan saldırı son dönemde gazetecilere yapılan saldırıları akıllara getirdi. 

SABAHATTİN ÖNKİBAR

Gazeteci Yazar Sabahattin Önkibar, 2019 yılının Mayıs ayında Ankara’da saldırıya uğramıştı. Evinin önünde 3 kişinin saldırısına uğrayan Önkibar yaralanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Önkibar’a İstanbul TÜYAP kitap fuarında da saldırı düzenlenmişti.

YAVUZ SELİM DEMİRAĞ 

Aynı ay Yeniçağ yazarı, gazeteci Yavuz Selim Demirağ da saldırganların hedefi olmuştu. Geçen Haziran ayında da posta kutusuna kurşun bırakıldı. 

MURAT İDE 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in danışmanı gazeteci Murat İde de, 2019 yılının Aralık ayında evinin önünde saldırıya uğramıştı. Murat İde, yumruklu ve sopalı saldırıdan, silahını çekip havaya ateş ederek kurtulmuştu.

AHMET TAKAN

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan da, 2019 yılının Kasım ayında evinin önünde beyzbol sopalı saldırıya uğradı. Takan'a 1 kişinin saldırdığı belirtilirken, Korkusuz yazarı, 29 Mayıs Hastanesi'nde tedavi edildi. 

Saldırıyla gündeme gelen gazetecilerin MHP lideri Devlet Bahçeli tarafından eleştirilmesi dikkat çekmişti.