Gence saldırısından geriye kalanlar: Yarın doğum günüydü, sadece kimlik kartı bulunabildi

Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın Gence kentine yaptığı saldırıda 13 sivil vatandaş hayatını kaybetti. Enkaz kaldırma işlemleri sürerken, sabah saatlerinde görüntülenen bir kimlik kartı ise yürekleri burktu. Enkazdan, yarın doğum günü olan ve 15 yaşına girecek olan bir kızın kimliği çıktı.

Gence saldırısından geriye kalanlar: Yarın doğum günüydü, sadece kimlik kartı bulunabildi

Ermenistan'ın sivil halka yönelik saldırıları sürüyor. 20 binanın yıkıldığı duyurulan bölgede, enkaz altından şimdiye dek 13 kişinin cansız bedeni çıkarıldı.

Ateşkese rağmen gece boyunca saldırılarını devam ettiren Ermenistan, Azerbaycan'ın en büyük kentlerinden biri olan ve sivil yerleşim yerlerinin de yoğunlukta olduğu Gence kentine balistik füze ile saldırı gerçekleştirdi. 

Günboyu Gazetesi'nden Burak Demirbaş'ın aktardığına göre enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken, gün ışığı ile beraber Nigar Esgerova isimli bir kız çocuğunun parçalanmış kimliği fotoğraflandı. Yarın doğum günü olan ve 15 yaşına girecek olan Nigar'ın ve kimlikte gözüken adıyla babası Azer Esgerov'un yaşayıp yaşamadığı ise bilinmiyor. 

ENKAZDAN FOTOĞRAF ALBÜMLERİ ÇIKTI

CNN Türk ekranlarına gelen bir diğer görüntü ise enkaz altından aile fotoğrafları oldu. Albümü eline alan ve bölgeye yardım için geldiğini söyleyen bir Azerbaycanlı vatandaş ise, elindeki albümü göstererek uluslararası topluma neden sessiz kaldıklarını sordu