Gençlerbirliği Kulübü satılıyor mu?

Başkentin köklü kulüplerinden TFF 1. Lig'de mücadele eden Gençlerbirliği'nin satılacağı iddia edildi.

Gençlerbirliği Kulübü satılıyor mu?

Geçen sezon Süper Lig'den 1. Lig'e düşen Gençlerbirliği'nin şirketleşeceği ve yüzde 40 hissesinin Belçika kulüplerden KVC Westerlo'nun sahibi olan Türk iş insanı Oktay Ercan'a satılacağı belirtiliyor.

Ankara ekibi İlhan Cavcav'ın oğlu Murat Cavcav döneminde ekonomik olarak zor duruma düştü. Şu an 1.Lig'de bulunan Gençlerbirliği'nin ekonomik sıkıntıdan kurtulması için bulunan formül ise şirketleşme ve hisse satışı.

TÜZÜK KONGRESİ YAPILACAK

Ajansspor'un haberine göre göre, Ankara ekibi en kısa sürede kulübün şirketleşmesi ve satış yetkisinin verilmesi için tüzük kongresini toplayacak. Kulübün mal varlıkları sermaye olarak gösterilecek. Yetkinin ocak ayı transfer döneminden önce alınması için büyük çaba harcanıyor.

KULÜBÜN YÜZDE 40'I SATILACAK

Şirketleşme kararının ardından kulübün yüzde 40'nın KVC Westerlo'nun sahibi olan iş insanı Oktay Ercan'a satılacağı öne sürülüyor. Kulübün yüzde 40'ı için biçilen bedel ise 13 milyon Euro. Yapılacak anlaşmada 4 yıl içinde kulübün yüzde 40 hisseyi geri alma opsiyonu bulunacağı iddia ediliyor.

HASAN ÇETİNKAYA FAKTÖRÜ

KVC Westerlo'nun sahibi Oktay Ercan'ın Gençlerbirliği'ne yatırım kararı almasında Hasan Çetinkaya'nın etkisi olduğu belirtiliyor. Ercan, Belçika ekibini satın aldıktan sonra Çetinkaya'yı ikinci başkan olarak göreve getirmişti. Bir dönem Fenerbahçe'de idari menajerlik yapan Çetinkaya'nın hayatında Gençlerbirliği önemli bir yer tutuyor.

ÇETİNKAYA, GENÇLERBİRLİĞİ'NDE FUTBOL OYNADI

Hasan Çetinkaya, Fransa‘da Metz takımının alt yapısında futbola başlamış, 1994 ve 2003 yılları arasında Gençlerbirliği takımında forma giymişti. Çetinkaya, 2003-2007 yılları arasında Gençlerbirliği'nde genel menajerlik görevini de yürütmüştü.