featured

Gercüş’teki çocuk istismarını devlet düşmanlığına döndürdüler

service

HDP Kadın kolları ve HDP’li Milletvekillerinin “Gerçüş’te kamu görevlileri bir çocuğa tecavüz etti” iddiasına yalanlama geldi. Batman Cumhuriyet Başsavcılığı, Gercüş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan mağdur çocuk P.Ö’nün cinsel istismara maruz kalması olayına ilişkin soruşturmanın sürdüğünü, bazı medya kuruluşlarınca yayımlanan paylaşım ve iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti.

HDP Kadın kolları ve HDP’li Milletvekillerin “Gerçüş’te kamu görevlileri bir çocuğa tecavüz etti” iddiasını yaydı. HDP’li isimler mağdur çocuk üzerinden asker ve polisleri hedef aldı.

HDP’li Tuma Çelik’in tecavüz skandalını görmezden gelen HDP Kadın kollarının Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Kolluk eliyle gerçekleşen tecavüzlerden biri bu kez Gercüş’te yaşandı. Bir çocuğun, aralarında uzman çavuş ve polislerin de olduğu kişiler tarafından tecavüze maruz bırakıldığı ortaya çıktı. Ancak iktidarın yargısı yine failleri aklama çabasında! Soruyoruz? GercüşteNeOluyor?” iddiasında bulunuldu.

HDP’Lİ VEKİLLER YALANI SÜRDÜRDÜ

Sık sık FETÖ’cülerin avukatlığına soyunan HDP’li Ömer Faruk Gergerlioğlu da iddiayı yayanlar arasında yer aldı.

Gergerlioğlu, “2. Musa Orhan olayı mı? Batman Gercüş’te aralarında kamu görevlilerinin de olduğu şahısların küçük yaşta bir çocuğa tecavüz ettiği iddiaları var Resmi yetkililer tecavüzü doğruluyor, kamu görevlisi iddialarını yalanlıyor.” Şeklinde algı içerikli paylaşımda bulundu.

BAŞSAVCILIK: SORUŞTURMADA KAMU GÖREVLİSİ TESPİT EDİLMEDİ

Batman Cumhuriyet Başsavcılığı, Gercüş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan mağdur çocuk P.Ö’nün cinsel istismara maruz kalması olayına ilişkin soruşturmanın sürdüğünü, bazı medya kuruluşlarınca yayımlanan paylaşım ve iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Yapılan açıklamada “Soruşturmada şu ana kadar kamu görevlisi olan herhangi bir şüpheli tespit edilmemiştir” ifadelerine yer verildi.

Başsavcılıktan yapılan açıklama şu şekilde:
“Gercüş Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmekte olan mağdur çocuk P.Ö.’nün cinsel istismara maruz kalması olayı hakkında kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla basın açıklaması yapılması uygun görülmüştür. Mağdur çocuk, 12 Kasım 2020 tarihinde Cumhuriyet Başsavcılığımıza müracaat ederek kendisine tecavüz edildiğini ve hamile kaldığını beyan etmiştir. Olay Gercüş ilçesi sınırlarında gerçekleştiğinden, soruşturma dosyası 17 Kasım 2020 tarihinde Gercüş Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiştir. Gercüş Cumhuriyet Başsavcılığınca, mağdur ve şüphelinin iddiaları/beyanları doğrultusunda tüm deliller toplanmakta, titizlikle değerlendirilmektedir. Soruşturma kapsamında şüphelilerden M.A. 13 Ekim 2020 tarihinde tutuklanmıştır. Soruşturmaya konu olay hakkında Gercüş Sulh Ceza Hakimliğinin 18 Kasım 2020 tarihli kararı ile gizlilik ve yayın yasağı kararı verilmiş olup, bazı medya kuruluşlarınca yayınlanan paylaşım ve iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Soruşturmada şu ana kadar kamu görevlisi olan herhangi bir şüpheli tespit edilmemiştir. Konu ile ilgili soruşturma süreci titizlikle devam ettiği hususları, kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

BİR YALANLAMA DA VALİLİKTEN

Batman Valiliği, Gercüş Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen cinsel istismar olayına ilişkin soruşturmanın sürdüğünü, bazı medya kuruluşlarınca yayımlanan paylaşım ve iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Açıklama yapan Valilik, olayda ne sanık ne de tanıklar arasında hiçbir kamu görevlisinin adının geçmediğini vurguladı.

Valilik, bölücü terör örgütüne yakın bazı medya kuruluşları ve sosyal medya platformlarında tamamen yalan ve maksatlı bir biçimde asker, polis ve korucuların, olayla ilişkilendirilmeye çalışıldığını kaydetti.

Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Gercüş ilçesinde mağdurun cinsel istismara maruz kalması olayı ile ilgili olarak kamuoyunun aydınlatılması ihtiyacı hasıl olmuştur. Batman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 05.12.2020 tarihli basın açıklamasında belirtildiği gibi titizlikle yürütülen soruşturmada ne sanık ne de tanık olarak hiçbir kamu görevlisinin adı geçmemektedir. Hal böyle iken bölücü terör örgütüne müzahir bazı medya kuruluşları ve sosyal medya platformlarında tamamen yalan ve maksatlı bir biçimde asker, polis ve korucularımızın olaya karıştığı iddia edilmektedir. Gercüş Sulh Ceza Hakimliği’nin kararına rağmen yayın yapmaya devam eden medya kuruluşları ile sosyal medyada bu yalan haberleri yaymaya çalışan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Gercüş’teki çocuk istismarını devlet düşmanlığına döndürdüler

You have to agree to the comment policy.

0 Yorum

 1. 1 sene önce

  Yahu bu soysuzlarin simdiye kadar yaptiklari ortada. pkk nin söylediklerine inanilir mi hic? Bunlarin mecliste oturmasi bile kanima dokunuyor.

  Cevapla
 2. Fitne hiz kesmeden yoluna devam ediyor. Zorla kacirip daglarda, magaralarda PKK‘ nin elinde binbir türlü eziyete maruz birakilan kiz cocuklarini daha sonra bedenlerine yapilan tecavüz yetmiyormus gibi, birde ruhlarinin irzina gecip, ölüme yollayan katiller sürüsü, simdi de yeni kirli propaganda yöntemleri deniyor.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  harika tespitler.

  Cevapla