‘Gitsin devlete teslim olsun’

HDP önündeki eylemde 51'inci güne girildi.

‘Gitsin devlete teslim olsun’

Diyarbakır‘da, terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının bulunmasını isteyen 55 aile, HDP binası önündeki oturma eylemini 51’inci günde de sürdürdü.

Hacire Akar, 21 Ağustos’ta kaybolan oğlu Mehmet’in (21) HDP’liler tarafından dağa kaçırıldığını söyleyip, 1 gün sonra, partinin Diyarbakır binası önünde oturma eylemi başlattı. Eylemin 3’üncü gününde ortaya çıkan Mehmet Akar, mahkemece ev hapsiyle cezalandırıldı. Oğluna kavuşup, eylemine son veren Hacire Akar, çocukları kayıp annelere çağrıda bulundu. Akar’ın çağrısıyla harekete geçen çocukları kayıp aileler, 3 Eylül’den itibaren HDP önünde oturma eylemine başladı. 55 aile, 51’inci günde de eylemlerini sürdürüyor.

‘GELSİN DEVLETE TESLİM OLSUN’

İstanbul’dan gelip, 2015’ten beri kayıp olan üniversite öğrencisi oğlu Mehmet (22) için oturma eylemi yapan İmmihan Nilifırka, oğluna teslim olması için çağrıda bulundu. Her gün oğlunun yolunu gözlediğini anlatan Nilifırka, “Oğlum beni görüyorsa, duyuyorsa oğlumu çok seviyorum. Biz ailece onu bekliyoruz. Her dakika, her saniye onun yolunu gözlüyorum. Biz mahvolduk, kahrolduk, perişanız. Beni duyuyorsa, görüyorsa gelsin. Gelsin devlete teslim olsun. Oğlum İzmir’de Ege Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi’nde okuyordu” dedi.