Gökçek oğluna 'gitme tehlikeli' demiş

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 15 Temmuz'a ilişkin yaptığı paylaşımda, Beyaz TV'nin sahibi olan oğluna 'Çok tehlikeli canlı yayına gitme' dediğini açıkladı.

Gökçek oğluna 'gitme tehlikeli' demiş

Melih Gökçek, 15 Temmuz'un yıl dönümünde bir video paylaştı.

Oğlu, Beyaz TV'nin sahibi Osman Gökçek'e 15 Temmuz akşamı "Evladım canlı yayına gitme çok tehlikeli, telefonla katıl" dediğini söyleyen Gökçek, oğlundan "Baba bugün şehit olma günü, ben gidiyorum" yanıtını aldığını iddia etti.

Gökçek, Anadolu Ajansı'na yaptığı açıklamada, darbe gecesini bir gecekonduda geçirdiğini söylemişti. Gökçek nedenini de "Lider konumunda, özellikle halka bir şey söylemek durumunda olan insanların mutlaka böyle zamanlarda olayı idare edebilmesi için gözden ırak bir yere gitmesi lazım. Ben de evime yakın mesafede bir gecekonduya gittim" diye açıklamıştı.

Gökçek, şöyle devam etmişti:

"Konya yoluna çok yakın bir gecekondudaydık. Polis korumam, 'Konya yolundan tanklar iniyor.' dedi. Akabinde bizim bulunduğumuz yerin yakınlarında bir bomba patladı, bizim olduğumuz gecekondu sallandı, duvarın gelip gittiğini hissettim. Bu bir gerçek bomba mı, ses bombası mıydı bilmiyorum. Şahitlerim var. Dolayısıyla biz yerimizin, konumumuzun öğrenildiğini anladık. Tanktan ateş edilmiş. Yerimizi terk edip, bir başka yere geçtik."