Gökçeklerin 'namus sözü' unutuldu! ROK tekrar Beyaz Futbol'da

Rasim Ozan Kütahyalı’nın yeniden Beyaz TV’ye çıkarılmasına tepki yağdı.

Gökçeklerin 'namus sözü' unutuldu! ROK tekrar Beyaz Futbol'da

Rasim Ozan Kütahyalı’nın 19 Kasım 2017’de Beyaz TV’de yayınlanan “Beyaz Futbol” programında, yorumcu olarak bulunurken canlı yayında sarf ettiği ‘Boşnak kökenli vatandaşları aşağılama’ niteliğindeki sözleri kamuoyunda büyük tepki görmüş ve mahkemeye taşınmıştı.

Mahkeme kararınca 10 ay hapis cezasına çarptırılan ve cezanın ertelenmesine yer olmadığı hükmü verilen Kütahyalı’ya tüm medya kapıları kapanmış ve Beyaz TV Genel Yayın Koordinatörü Osman Gökçek ‘Rumeli kökenli kardeşimizin hassasiyetleri bizim de hassasiyetimizdir’ demişti. Basın açıklamasında R.O.K’un Beyaz Tv ekranlarında yer almayacağını kamuoyuna açıklamıştı.

Boşnaklara verdiği sözü unutan Gökçek’in 18 Temmuz 2020 tarihinde Rasim Ozan Kütahya’lıya tekrar Beyaz Tv ekranına çıkarmıştı.

Süper Lig'in yeni sezonunun başlamasıyla birlikte Beyaz TV'de yayınlanan "Beyaz Futbol" programında ROK yeniden yorumcu olarak programa dahil oldu. ROK'un hiçbir şey olmamış gibi programa devam etmesine sosyal medyadan tepki yağdı.

BOŞNAKLARDAN TEPKİ

Boşnak Dernekleri ROK'un tekrar Beyaz TV ekranlarına çıkmasına tepki göstermek için kanal önünde protesto düzenleyeceklerini açıkladılar. Beyaz TV'nin Fulya'daki merkezi önüne polis kordonu çekildi.