Gökçek’ten Bülent Arınç’a: Sen ne biçim AK Partilisin?

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’ya tahliye istediği konuşmasıyla ilgili bir tepki de eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten geldi. Gökçek, Arınç’a “Sen ne biçim Ak Partilisin?’ sözleriyle yüklendi.

Gökçek’ten Bülent Arınç’a: Sen ne biçim AK Partilisin?

VERYANSIN TV

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün Habertürk TV’de katıldığı programda "Osman Kavala'nın hala tutuklu kalmasına hayret ediyorum, tahliye edilmeli. Demirtaş'ın da tahliyesi olabilir." ifadelerini kullanan Bülent Arınç'a tepki gösterdi.

Gökçek sosyal medya hesabından, “Bülent Arınç'ın bugüne kadar bana sataşmalarına partime zarar vermemek için sustum. Ama bugün Arınç teröristlere kol kanat geren, hatta çağrılarıyla isyana teşvik eden Demirtaş'a özgürlük istedi. Cumhurbaşkanı'mın, ve AK Partimizin fikri bu değil. sen ne biçim AK Partilisin?” diye yazdı.

'SENİ SEVEN BİR AK PARTİLİ BULABİLECEK MİSİN?'

Gökçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Selahattin Demirtaş hakkında “bu kişi bir teröristtir” sözlerini paylaşarak Arınç’a şöyle seslendi:

“Bak sana cevabı çok önceden Sn. Cumhurbaşkanı’mız vermiş. İyi dinle Arınç.

Yasin Börü’nün katillerine alkış tutan adama sen nasıl alkış tutarsın? Adamı masum ilan edersin? Şimdi twitlerimin altındaki yorumlara bak.

Seni seven bir AK partili bulabilecek misin?”

Bülent Arınç’tan Selahattin Demirtaş açıklaması: Tahliye olabilir