Gökçek’ten ‘Susamam’ yorumu: Yeni Gezi tezgahlanıyor

featured
service

Eski Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek, Sanışer ile 17 müzisyenin seslendirdiği Susamam şarkısının ‘yeni bir kalkışmaya zemin hazırlamak’ için piyasaya sürüldüğünü iddia etti.

Eski Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek, iki gündür çok konuşulan “Susamam” adlı kliple ilgili ilginç yorumlarda bulundu. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun mahkeme çıkışı bu klibin videosunu paylaştığını hatırlatan Gökçek, “Savcılar bu işe nasıl bakar bilmiyorum. Bugüne kadar bu konularda hiç yanılmadım ama merak etmeyin devletimiz çok güçlü” ifadelerini kullandı.


Gökçek’in sosyal medya paylaşımları şöyle:

“Türkiye’de Gezi olayları başladığında televizyon televizyon dolaştım. Önceleri birileri milleti tencere tava sokağa döktü. Her tarafı yakıp yıktılar. Çıktım tv’ye bu Soros’un tezgahı dedim, bunun organizatörü Otpor dedim. Bu demokratik devrim dedikleri ve bütün dünyada değişik adlar altında uyguladıkları iktidar devirme teknikleri dedim. Usanmadan dünya ve Türkiye örneklerini birebir mukayese ettim. Vatandaş tezgahı gördü. Önce tencere tavayı, sonra sokağı bıraktı. Bu işler önce planlanır, birileri ön girişimleri yapar, Mehmet Ali Alabora gibi adamları kullanır. Olaylar ağaç kesiliyor diye başlar, yeni hava alanını, 3. köprüyü, nükleer santralleri yapmayacaksınız diye pazarlığa dönüşür. Neden çünkü arkada dış güçler vardır.”

BİRİLERİ HAZIRLIK İÇİNDE

“Şu anda da birileri böyle bir hazırlık içindeler diye düşünüyorum. Her şeyin bir hazırlığı önceden adım adım yapılır. Taşlar yerine konulur, bir de bakarsınız kaosun ta ortasına düşmüşsünüz. Diyeceksiniz ne biliyorsun? Bazı şeyler hissedilir… Nisan 2018’de benzeri bir gayret olmuştu. Netflix’in tanıtımı adıyla maskeli adamlar kel alaka İstanbul’un dört bir tarafında dolaştırıldı. Olaya detaylı dikkat çektim ve yeni gezi hazırlığı dedim. Ses Roma’dan Netflix’in ceosundan geldi. Ama oyun bozuldu…”

“Şu an Türkiye’de yeni gezinin fitilini bir kliple ateşlemeye çalışıyorlar. Klibin adı ‘susamam’. Klip bir günde 3 milyon izleme aldı. Bu nasıl bir organizasyon düşünün. Klip kim tarafından finanse edildi çok merak ediyorum. Klip isyanı teşvik ediyor. Klibi yapanların ilk bakışta masum olarak günlük problemleri sol edebiyatla dile getirdiği intibaı verilmeye çalışılıyor.”

İSYAN ÇAĞRILARI VAR

“Klip 15 dakikalık bir klip. Başlangıcı o kadar masum ki, ‘klip günler koşup giderken, neden var olduğunu unuttun’ diye başlarken bir anda polis ve eylemcilerin görüntüleri ile ama biz müziğin birşeyler değiştirebileceğine inanıyoruz… Bizimle Gel… Başlayalım mı, başlayalım mı?’ diye. Sizi müziğe davet ediyor. Klibi izledikçe isyan çağrıları başlıyor. Masum bir müzik insanları isyana teşvik ediyor. Tam profesyonel bir yöntem. İzleyelim mi? Ve vurucu çağrı…”

ÖLMÜŞ KAFATASLARI VAR

“Şimdi klibin kapağı ve tişört olarak yaygınlaştırılmaya çalışılan sembole gelelim. Barış için klip yapanlar, sembol olarak ‘ölmüş kafataslı adamın elinde otomatik silah’ı seçmişler. Kamufle içinde kafatasın içinden ve sırttaki çantadan çiçekler, kelebekler çıkıyor, yerseniz. Hareketi sembol haline getirmek ve eylemlerde yeni Gezicilerin birbirini tanıması için otomatik silahlı tişörtler derhal piyasada satışa çıkarılıyor. Tişört satışı o kadar masum bir kılıfa sokuluyor ki, tişörtün gelirleri köy okullarına bağışlanıyor(muş)… Klipteki metinler buram buram ideolojik mesaj içeriyor.”

 

Gökçek’ten ‘Susamam’ yorumu: Yeni Gezi tezgahlanıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    SUSAMAM..!..! Emir büyük yerden (Financial Times gazetesiNden) gelmiştir NETEKiM: Edward Luce, “Silence is golden for Trump but perilous for liberal democracy” (title over one column) Global Insight column, © The Financial Times Limited 2019 No.40,188, Friday 06 September 2019, p.4. Türkçe meâli: Trump konuştukça, liboşlar ise sustukça kaybediyorlar (veya ötüveede Gandi Kemal biyo ötüvee).

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!