Gökhan Zan’dan rüşvet ve tehdit iddiası

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Gökhan Zan, aday olmaması için kendisine önce rüşvet teklif edildiğini ardından da tehditler aldığını öne sürdü. İsim vermeyen Zan, Lütfü Savaş'ı işaret eden ifadeler kullandı.

featured

Türkiye İşçi Partisi Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Gökhan Zan, Sözcü Tv’de Ece Üner’e konuştu.

Zan, aday olmaması için rüşvet teklifleri aldığını ve tehditler edildiğini öne sürdü.

İsim vermeyen Zan, Lütfü Savaş’ı işaret eden ifadeler kullandı.

İddiaya ilişkin yayında şu diyaloglar yaşandı…

Ece Üner: Çekilmem adına bana rüşvet teklif edildi dediğiniz konuyu merak ediyorum, nedir bu konu? Kim etti bu teklifi size?

Gökhan Zan: Kimin ettiği değil… Ben organize işlerden bir amirle de görüşmeyi sağladım. Bundan sonrası için siyasetin ne kadar kirli bir yüzü olduğunu ifade etmek istedim. Kim üzerine alınır bilmiyorum. İsim vermeyeceğim ama emniyette veya savcılıkta isim vermem gerekiyorsa gider veririm. Avukatım ve partimizle birlikte bunun kararını veririz.

2-3 kişiyle neler yapabiliyoruz, nasıl bir araya gelebiliriz, neler istersin, mağduriyetini giderelim diyorlar bana… Neyin mağduriyetini gidereceksin kardeşim? Ben mağdur değilim ki Hatay halkı mağdur. Madem ki sizin bu kadar çok…

Şikayet ediyorsunuz “hem iş yapmıyorum diyorsunuz, engelliyorlar… Hem de paranız var. Ya bu parayı bana teklif edeceğinize gidip sefalet içerisinde olan Hatay halkına…

Ece Üner: “İş yapamıyoruz, engelliyoruz” diyenler Lütfü Savaş olduğuna göre, bu kadar parası olan ve teklifte bulunan da CHP ve Lütfü Savaş anladığım kadarıyla.

Gökhan Zan: Onu kamuoyuna bırakıyorum.

Ece Üner: Hayır demiyorsunuz ama.

Gökhan Zan: İki defa geldi… Açık ve net söyledim, bir kez daha yaparsanız bunu savcılık ve yargıya taşıyacağım. Ama bu demek değildir ki ben yarın gidip bunu yargıya ve savcılığa taşımayacağım. Ben bunu siyasetin kirli yüzünü göstermek için çok net ifade ettim.

Gökhan Zan’dan rüşvet ve tehdit iddiası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 22 Şubat 2024, 04:58

    Yerelde siyaset tamamen halkın toprağını tırtıklamak üzerine kurulu.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!