Gökten yağan garip şeyler: İnek, örümcek, balık…

Gökyüzünden yağmur ya da kar yağmasını çok doğal ama bu yağan nesneler şaşırtıyor? İşte gökten yağan en ilginç nesneler...

Gökten yağan garip şeyler: İnek, örümcek, balık…

ARJANTİN’DE ÖRÜMCEK YAĞMURU

6 Nisan 2007’de Arjentin Salta Province’te gökten örümcek yağmaya başladı. Paskalya tatilinde Salta Province’e gitmeye karar veren Christian Oneto Faona ve arkadaşları, San Bernardo Dağı’na tırmanmaya başladılar ve iki saat sonra, yerin farklı renklerdeki örümceklerle kaplı olduğunu gördüler ve gökyüzüne baktıklarında, gök yüzünden örümceklerin yağdığını fark ettiler. Christian, bu örümcek yağmurunu kameraya kaydeden muhtemelen tek insan.

KOLOMBİYA’DA KAN YAĞMURU

2008 yılında, Choco La Sierra adlı ufak bir köye gökten kan yağdı ve bir bakteriyolog bu olayı doğrulandı ve bu yağan maddeden bir miktar örnek alınıp en yakın kasaba olan Bagado’ya incelenmek üzere götürüldü. Köyün papazı da bunun, insanların günahkar tavırlarını değiştirmeleri için Tanrı’nın bir işareti olduğunu iddia etti.

İSKOÇYA’DA JÖLE YAĞMURU

2009 yılında, İskoçya’da çok ilginç bir şekilde gökten “jöle yıldız” adı verilen bir nesne yağdı. Henüz ne olduğu anlaşılmayan bu nesne, National Geographic tarafından görevlendirilen bilim insanlarınca test edildiler; ama herhangi bir DNA bulunamadı. Bu nesnenin ne olduğu hakkındaki teorilerden en kabul göreni, şahin ya da balıkçıl kuşların sindiremedikleri için kustukları kurbağa kalıntıları olduğu. Bunun yanında, meteor yağmuru kalıntıları ya da mantar olduğuna inanlar da var.

JAPONYA’DA GÖKTEN DÜŞEN İNEK

1997 yılında, Japon balıkçılar, Japon Denizi’nden kurtarıldı. Balıkçılar gökyüzünden bir ineğin, teknenin üzerine düşüp tekneyi batırdığını iddia ettiler. Balıkçılar bu açıklamalarından dolayı doğruca hapse atıldılar. Ancak 2 hafta sonra Rus Hava Kuvvetleri, Japon yetkililere bir açıklama yaparak kargo uçaklarındaki bir görevlinin bir inek çaldığını beyan etti. İneği kargo yetkililerine beyan etmeyen çalışan, ineğin ağırlığı uçak için tehlike yaratınca, hem uçağın hem de uçuş personelinin güvenliği için, Japon Denizi’nin üzerinden geçerken 9,4 km yükseklikten, ineği uçaktan aşağı attı.

SİBİRYA’DA YAĞAN FARKLI RENKLERDEKİ KAR TANELERİ

2007 yılında, Omsk bölgesinde, Moskova’nın 2253 km doğusunda, portakal gibi kokan sarı ve yeşil renkli bir kar yağışı görüldü.

AVUSTURALYA’DA BALIK YAĞMURU

Tanami Çölü’nün ucunda bulunan Lajamanu, Argyle ve Elliott göllerinden yüzlerce kilometre uzaklıkta ve hatta sahilden de bir o kadar uzakta. Fakat bu, kasabanın üzerine yağan ilk balık yağmuru değil. 2004’te yerliler, gökten balık yağdığını söylemişler ve Şubat 2010 tarihinde de bu olay ikinci kez gerçekleşti. Bir tanık, ifadesinde; “yüzlerce küçük beyaz canlı balık gökyüzünden yere düşüyordu” diyordu.

ALMANYA’DA PARA YAĞMURU

2007 yılında bir motosiklet sürücüsü, dikiz aynasından gökten para yağdığını gördüğünü iddia etmişti. Sürücü kenara çekip tüm parayı yerden toplamaya çalışmış; ama motor sürücüsü paranın hepsini toplayamadan polisin yanına gitmiş. Ancak polisle beraber olay yerine geldiklerinde, arta kalan paranın ortadan kaybolduğunu görmüşler. Gökten yağan paranın kaynağı ise bilinmiyor.

AMERİKA’DA SOLUCAN YAĞMURU

Gökten solucan yağdı; ABD ABD’de bir polis memuru işine gitmek için evinden çıktı ve kısa bir süre sonra gökten suyla birlikte solucanların düştüğünü gördü. Bir anda her yeri solucan kapladı. Olayın gizemi çözülebilmiş değil.