Google'dan Instagram ve Tiktok hamlesi

Google, arama sonuçlarında Instagram ve TikTok paylaşımlarını göstermeyi planlıyor.

Google'dan Instagram ve Tiktok hamlesi

Apple ve Epic Games, komisyon sebebiyle çıkan tartışmalarla davalık olmuştu. Davanın ardından Apple platformunda alternatif ödeme yöntemlerine izin vermek zorunda kalmıştı. Google da arama sonuçlarında taraflı davranması gibi konularla tartışmaların odağı olmuştu. Şirkete halihazırda 8 milyar euro’ya mal olmuş olan bu tartışmalar hemen çözülmezse masraflar daha da artabilir. Google bu gibi durumların önüne geçmek için platformunu olabildiğince tarafsız kılmaya çalışıyor.

INSTAGRAM VE TİKTOK GÖNDERİLERİ DE ARAMA SONUÇLARINDA GÖSTERİLECEK

Web Tekno’nun haberine göre Google, ByteDance ve Facebook ile görüşüyor. TikTok ve Instagram videolarının arama sonuçlarında gösterilmesini konu alan bu görüşmelerin detayları henüz belli değil. Google’ın Instagram ve TikTok gönderilerini arama sonuçlarında göstermesi ihtimali üzerinde duruluyor.

Google taraflarından bir sözcü, söz konusu sosyal medya platformlarındaki içeriklerin arama sonuçlarında gösterilmesi üzere bu platformlarla görüşme halinde olduklarını onayladı. Fakat özelliğin ne zaman arama motorunda görüleceği konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmadı.