Görevden alınan Menzilci GATA başhekim yardımcısından açıklama

Tepki çeken paylaşımları sonrası GATA Başhekim Yardımcılığı görevinden alınan Ali Edizer'den ilk açıklama geldi.

Görevden alınan Menzilci GATA başhekim yardımcısından açıklama

VERYANSIN TV

Eski adıyla GATA, yeni adıyla Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başhekim yardımcısı olarak görev yapan Menzilci Dr. Ali Edizer, erkeklere boşanmak yerine ikinci eş tavsiyesinde bulunan paylaşımları sonrası görevden alındı

Görevden alınan Edizer sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Aldım, kabul ettim Sayın bakanım Fahrettin Koca. Başım üstüne" ifadesini kullandı. 

Edizer, gerici paylaşımlarına tepki gösteren sosyal medya kullanıcılarına yönelik ise "Destek veren ve dua eden kardeşlerime teşekkür ederim. Ortada bir sıkıntı da yok zaten. Klasik CeHaPe hazımsızlığı ve edepten ve hayadan mahrum bir topluluğun sosyal medya üzerinden kendilerine yakışır bayağı yorum ve hakaretler. O kadar. Kem söz sahibinindir..." dedi.

Edizer, görevden alınma haberinden önce de yaptığı bir paylaşımda “Laikçi seküler ‘üstünler’e karşı kompleksinden kurtulamayan bizim dindarlar gibi Recep Tayyip Erdoğan da ‘şirinlik’ siyaseti yapsaydı bugün hâlâ başörtülü kızlarımız üniversite kapısından içeri giremiyor olurlardı. Askeri bir hastanede muayene olmaları da hayâl olurdu...” ifadelerini kullanmıştı.