Graham’dan alçakça tehditler: Hesap verme günü yaklaşıyor

TSK'nın Barı Pınarı Harekatı'nı hedef alan PYD aşığı Graham, Türkiye'ye yönelik tehditlerine bir yenisini daha ekledi.

Graham’dan alçakça tehditler: Hesap verme günü yaklaşıyor

ABD’li küstah Senatör Lindsey Graham, Barış Pınarı Harekatı dolayısıyla besledikleri teröristlerin ezilmesini hazmedemedi. Graham, Türkiye’ye yönelik tehditlerini sürdürüyor.

Graham, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin Suriyeli Kürtlere yönelik zalim saldırısı için hesap verme günü yaklaşıyor. Kongre’de İran yaptırımlarından bu yana en ciddi etkiyi yaratacak yaptırımların uygulanması için Başkan’la birlikte yapılan çalışmalara liderlik ediyorum” dedi.

“Türkiye’nin Suriye’deki felaketi kontrolsüz bırakılırsa Orta Doğu’yu da İran kadar istikrarsızlaştıracak. Bu ABD’ye ve müttefiklerimize hasar verir” diyen Graham, tweet’lerine şöyle devam etti:

“Az önce Başkan Trump’la konuştum. Türkiye’nin Suriye’deki saldırganlığını felç edici ekonomik yaptırımlarla durdurmak için Kongre’yle birlikte çalışma kararını takdir ediyorum. Trump’ın bu kararı Türkiye için oyun değiştirici olacak. IŞİD’in yeniden bir araya gelmesini ve İran’ın yükselişini önlemek için katliamı durdurmamız ve Suriye’nin kuzeydoğusundaki istikrara kavuşturmamız şart.”