Graham’dan alçakça tehditler: Hesap verme günü yaklaşıyor

featured
service

TSK’nın Barı Pınarı Harekatı’nı hedef alan PYD aşığı Graham, Türkiye’ye yönelik tehditlerine bir yenisini daha ekledi.

ABD’li küstah Senatör Lindsey Graham, Barış Pınarı Harekatı dolayısıyla besledikleri teröristlerin ezilmesini hazmedemedi. Graham, Türkiye’ye yönelik tehditlerini sürdürüyor.

Graham, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin Suriyeli Kürtlere yönelik zalim saldırısı için hesap verme günü yaklaşıyor. Kongre’de İran yaptırımlarından bu yana en ciddi etkiyi yaratacak yaptırımların uygulanması için Başkan’la birlikte yapılan çalışmalara liderlik ediyorum” dedi.

“Türkiye’nin Suriye’deki felaketi kontrolsüz bırakılırsa Orta Doğu’yu da İran kadar istikrarsızlaştıracak. Bu ABD’ye ve müttefiklerimize hasar verir” diyen Graham, tweet’lerine şöyle devam etti:

“Az önce Başkan Trump’la konuştum. Türkiye’nin Suriye’deki saldırganlığını felç edici ekonomik yaptırımlarla durdurmak için Kongre’yle birlikte çalışma kararını takdir ediyorum. Trump’ın bu kararı Türkiye için oyun değiştirici olacak. IŞİD’in yeniden bir araya gelmesini ve İran’ın yükselişini önlemek için katliamı durdurmamız ve Suriye’nin kuzeydoğusundaki istikrara kavuşturmamız şart.”

Graham’dan alçakça tehditler: Hesap verme günü yaklaşıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 sene önce

    Bu sayede Türkiye hızla ATLANTİK cephesinden AVRASYA cephesine kayar, hayırlara vesile olur…

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!