Gülen’i ziyaret eden AKP’li eski vekile ödül gibi atama! Maaşı 20 bin Euro

2012 yılında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’le Pensilvanya’da görüşen AKP’li vekiller arasında yer alan eski Siirt milletvekili Afif Demirkıran Turkcell Yönetim Kurulu’na atandı. Demirkıran aylık 20 bin Euro (yaklaşık 138 bin lira) maaş alacak.

Gülen’i ziyaret eden AKP’li eski vekile ödül gibi atama! Maaşı 20 bin Euro

Turkcell Yönetim Kurulu’nun 3 üyesi değişti. 2013’ten beri yönetimde yer alan AKP’li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, eski Kültür Bakanı Atila Koç ile Ahmet Akça’nın görevleri sona erdi. Belediye başkanı seçildikten sonra Turkcell’deki görevini bırakmayan Hilmi Güler, uzun süre tartışma konusu olmuştu.

Yeni yönetim kurulu üyeleri de kamuoyunun bildiği isimlerden oluştu. Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre, eski AKP Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, MÜSİAD ve DEİK’te genel başkanlık yapan Nail Olpak ile Hazine ve Maliye Bakanlığı Danışmanı Tahsin Yazar yeni üye olarak atandılar.

MAAŞI 138 BİN LİRA

Turkcell Yönetim Kurulu üyeleri 20 bin Euro ve 200 bin lira harcırah alıyorlar. Mevcut döviz kuruna göre bir yönetim kurulu üyesi yaklaşık 138 bin lira maaş alıyor. Yeni üyelerin 11 Mart’tan itibaren görevlerine başlaması bekleniyor.