Gün geçmiyor ki yeni bir tuhaflık görmeyelim… ‘Dişilik okulu’ açtı

Kendisine “Aile danışmanı/psikolog danışman” diyen Yasemin Uslu'nun “Dişilik Okulu” afişleri sosyal medyada gündem oldu.

featured

Aile, psikoloji ve cinsellik danışmanlığı verdiğini iddia eden Yasemin Uslu’nun “Kadın fıtratını yeniden keşif etmek isteyenler için dişilik okulu” adlı bir online eğitim düzenlediği öğrenildi. Dişilik Okulu afişleri sosyal medyada gündem oldu.

Yasemin Uslu’nun Tv 5’te de benzer programlar yaptığı görüldü.

‘FITRATIMIZ KADINLIĞI YAŞAMAK…’

Verdiği “eğitimlerle” ilgili Yasemin Uslu’nun internet sitesinde şu ifadeler yer aldı:

“Kadınlığımı Şifalandırıyorum Eğitimi, Her insan fıtrat üzerine yaratılmıştır. Bizim kadınların fıtratı da kadın olmak ve kadınlığı yaşamak üzere dizayn edilmiştir. Kadın olmak çok fıtri bir halken yaşadığımız coğrafya, anne baba tutumları ve toplumun değerleri bizlerin yetişkin yıllarımızda nasıl bir kadın ve nasıl bir eş olacağımızı belirliyor. Bu da biz kadınları kadınlık, dişilik aynı zamanda da cinsellik ile ilgili konularda sıkıntılar yaşamamıza neden oluyor. Çoğu kız çocukları ebeveynlerinden cinsiyet / kadın olmak ve cinsellik hakkında ne yazık ki sağlıklı ve yeterli bilgilendirilmiyor. Bırakın bilgilendirilmeyi, ebeveynlerinden böyle konular açılınca bu kötü, ayıp bunlar konuşulması gerekmiyor tavırlarıyla karşılaşarak, bilgilendirme konusunda hem eksik bırakılıyorlar hem de kendilerini kötü hissetmeleri sağlanıyor. Oysa bu bizim doğamız, bizim yaratılışımız, rabbimin bir lütfudur.

‘CİNSELLİK FITRİ BİR İHTİYAÇ’

Kadın olarak kendimizi tam ve değerli hissetmeliyiz. Bizler cinsellik/ kadınlık / dişilik gibi konuları açıldığında hala utanıyorsak, çekiniyorsak, kendimizi kötü hissediyorsak o zaman sorunumuz gerçekten büyük demektir. Hayatın doğal bir parçası olan cinsellik bizim için hala zihnimizde tabu, gereksiz, ya da bu sadece erkelere haz bir şey diye düşünüyorsak, bu doğru bir düşünce değildir. Çünkü cinsellik hem kadın, hem erkek için fıtri bir ihtiyaçtır. Sağlıklı bir cinsellik bizi hem bedenen hem de ruhen tatmin eder. Cinsellik sadece fiziksel bir doyumdan ziyade, eşleri birbirine bağlayan, sadakati artıran bir eylemdir. Sağlıklı bir cinsel hayatımız yoksa, cinsellikten gerektiği gibi çiftler doyuma ulaşmıyorsa, cinsellikle ilgi sorunlarımız eşler arasında daha büyük sorunlara kapı aralar. Cinsel hayatları sağlıklı olmayan, devamlılığını sürdüremeyen çiftlerin genelde sorunları çok daha büyük oluyor, hatta çoğu evlilikler cinsel hayatlarının bitmesiyle birlikte ne yazık ki ilişkileri de bitiyor. Bunun altında da yine kadının o dişiliği ile barışık olmaması, şehvetli kadın olmanın kötü bir şey olduğu düşüncesi yatıyor. Oysa o şehvet ateşi her kadında vardır ama çocukluk yıllarından bugüne kadar öğretilen tüm yanlış bilgiler sayesinde hem bastırılmıştır. Şimdi bunları değiştirme zamanı.”

Gün geçmiyor ki yeni bir tuhaflık görmeyelim… ‘Dişilik okulu’ açtı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 10 ay önce

  erinmedim, gittim bir 5 dakikalik videosunu izledim. Komsunuz ile dertlesemiyorsaniz alternatif olabilir, ama bunun egitimini alan veya hayati bu konuda tavsiyeler vermeye uygun tecrubeler ile dolu olan birine danisilmasi daha yerinde olacaktir. Yoksa, sectigi konuda ben bir tuhaflik gormuyorum. Acik, kapali yasanan sorunlar bunlar. Zaten o yuzden yapiyor, para kazanmak icin, herkes gibi.

 2. 10 ay önce

  Bunların yaptığını karşı taraf yapsa…aman Allah…
  Derslerini YouTube de yayınlasa da şu sıkıcı, bunaltıcı günlerde biraz neşelensek…

 3. 10 ay önce

  KamaSutra aynı eğitimi beleşe vermiyor mu!

 4. 10 ay önce

  benim başı örtülü bacımı… yok yok bu o değildi… 😀

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!