elektronik sigara - Son Dakika Özel Haberler Köşe Yazıları

Etiket: elektronik sigara

Gündem

Elektronik sigaraya yasak geldi

Elektronik sigara ve bunlarda kullanılan mamuller ile elektronik cihaz, aksam, yedek parça ve solüsyonlarının ithalatına yasak getirildi.

Sağlık

Elektronik sigara hakkında ölümcül tespit

Prof. Dr. Celal Karlıkaya, elektronik ve dumansız sigaraya bağlı ölümcül bir akciğer hastalığının tanımlandığını belirtti.

Dünya

ABD’de aromalı elektronik sigara yasaklandı

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), meyve, şeker, nane ve tatlı aromalı tüm elektronik sigaraların üretim ve satışlarının yasaklandığını...

Sağlık

ABD’de elektronik sigara akciğer nakline yol açtı

ABD'de 17 yaşındaki erkek çocuğuna, elektronik sigaranın neden olduğu hasar nedeniyle çift taraflı akciğer nakli yapıldı.

Dünya

Elektronik sigaradaki o madde bulundu

ABD'de akciğer hastalığı bağlantılı en az 40 ölüme ve 2 binden fazla vakaya neden olan elektronik sigaralardaki zararlı maddenin tespit...

Sağlık

ABD’de öldüren elektronik sigara

Elektronik sigara kullanımından kaynaklandığı düşünülen vaka sayısı 2 bin 51'e çıktı.

Dünya

Çin onu yasakladı

İki devlet kurumundan yapılan ortak açıklamayla ülke genelinde elektronik sigaranın internet üzerinden satışı ve reklamı yasaklandı.

Sağlık

ABD’de elektronik sigara nedeniyle ölenlerin sayısı 37’ye...

ABD'de 24 eyalette elektronik sigara kaynaklı hastalıklarda ölenlerin sayısı 37’ye yükseldi.

Sağlık

Elektronik sigara ile kanser arasında bağlantı bulundu

Araştırma, uzun süre nikotin içeren elektronik sigara buharına maruz kalan farelerde kanser riskinin arttığını gösterdi.

Sağlık

ABD’de elektronik sigara ölümleri bini buldu

ABD'de elektronik sigara kullanımından kaynaklandığı tahmin edilen 'gizemli akciğer hastalığı'nda vaka sayısının bini aştığı açıklandı.

Gündem

Sağlık Bakanı: Elektronik sigara tamamen yasaklanacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sigarayla ilgili yeni bir çalışma olduğunu belirterek, 'Kapalı alan tanımını şekillendiriyoruz... Elektronik...

Sağlık

Elektronik sigara ‘hızlandırılmış sigara’ etkisinde

Prof. Dr. Elif Dağlı elektronik sigaranın bir sigara bıraktırma yöntemi olamayacağını söyledi ve çok daha tehlikeli olduğunu belirtti.

Dünya

ABD’de bir eyalet daha elektronik sigara satışını yasakladı!

ABD'de Massachusetts eyaletinde, elektronik sigara kullanımından kaynaklanan akciğer hastalığı vakaları nedeniyle elektronik sigara...

Dünya

ABD’de ‘elektronik sigara’dan sekizinci ölüm

Elektronik sigara içtikten sonra tanımlanamayan bir hastalık nedeniyle tedavi altına alınan 40 yaşındaki erkek yaşamını yitirdi.

Dünya

Hindistan da yasakladı

'Elektronik sigaranın imalatı, ithalatı ve ihracatı, nakliyesi, satışı, dağıtımı, depolanması ve reklamlarının yasaklandığı anlamına...

Sağlık

New York’ta elektronik sigara satışlarına kısıtlama

New York Valisi Andrew M. Cuomo, Kamu Sağlığı ve Sağlık Planlama Kurulu'nu toplayarak aromalı elektronik sigara ürünlerinin satışını...

Sağlık

ABD’de elektronik sigara için lobi savaşları başladı

Dünya genelinde elektronik sigaraya talebin artışı, sektörde yeni bir krizin fitilini ateşledi.

Bu web portali sizlere daha iyi hizmet sunulabilmesi için çerezleri kullanılmaktadır. Çerez ayarlarını değiştirmeniz durumunda sitenin bazı özelliklerinin işlevselliğini kaybedebileceğini dikkate alınız.