Habertürk sunucusundan Fahrettin Altun’a: Kınıyorum

Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un 'Habertürk’ü kınıyorum' sözlerine tepki gösterdi.

Habertürk sunucusundan Fahrettin Altun’a: Kınıyorum

VERYANSIN TV

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın partililere hitap ettiği bayramlaşma videosu üzerinden başlayan tartışma, Habertürk ile Cumhurbaşkanlığı arasında gerginlik yarattı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı’nın, konuşmasının bazı anlarında kelimeleri telaffuz etmekte zorlanan ve uykusuz olduğu görülen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın görüntüleri için ‘gerçek anlamda bir rezalettir' yorumunu yapmasının ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Habertürk’ü kınayan bir açıklama geldi.

Altun’a yanıt, Habertürk spikeri Mehmet Akif Ersoy’dan geldi. Twitter hesabından iki video paylaşan Ersoy özetle şunları söyledi:

‘HABERTÜRK DİREKT HEDEF ALINIYOR’

“Sayın Fahrettin Altun Habertürk’e yönelik mesnetsiz ve çok ağır ithamlar içeren bir paylaşım yaptı. Doğrudan sayın Altaylı’ya yönelik bir eleştiri değil, bunu Habertürk televizyonuna yönelik bir eleştiri haline getirdi. Sayın Altaylı düzeltme geldiği için zaten o düzeltmeyi paylaştı. Habertürk doğrudan hedef alınıyor burada. Altaylı’nın düzeltmesine rağmen bu şekilde bir tweet paylaşıldı.

Niye sayın Cumhurbaşkanı bu kadar yorgunken bunu canlı yayınladığı da bir soru işareti.

‘BİR KAZADIR, HATADIR’

Cumhurbaşkanı’nın prestiji Türkiye’nin prestijidir. Onu korumak herkesin vazifesidir. Dolayısıyla sayın Cumhurbaşkanı’nı o yorgunlukla canlı yayına çıkarmak bir kazadır, hatadır bence. Türkiye’nin itibarı açısında da önemli bir sundur. Bunu şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz gerekirken, çıkıp da bir Habertürk yazarının yazısı üzerinden Habertürk’ü bu şekilde itham etmenin asgari haksızlık olduğunu düşünüyorum.

‘KINIYORUM’

Ben Ak Parti’nin de böyle bir yaklaşım olacağını düşünmüyorum. Ak Parti’deki vekiller, bakanlar bu meseleyi takip edenler baktıklarında fotoğrafa, o fotoğrafın ne ifade ettiğini objektif bir şekilde göreceklerini düşünüyorum. Dolayısıyla, sayın Fahrettin Altun’un bu paylaşımı ben de kınıyorum.”