Hacı Sabancı'dan havuz gazetesine tiraj göndermesi

Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve kapatılacağı iddia edilen Takvim gazetesinin satış rakamlarına yönelik Hacı Sabancı'dan gönderme geldi.

Hacı Sabancı'dan havuz gazetesine tiraj göndermesi

Turkuvaz Medya Grubu 2021 yılına kapanmalar ve işten çıkarmalarla girdi. Grubun bayrak gemisi Sabah’ın bölge eklerinin kapanma kararıyla başlayan hareketlenmede tenkisat dalgasına ulaşıldı. Grubun bir diğer gazetesi Takvim'in kağıt baskısına son vererek dijital olarak yayın hayatına devam edeceği iddia edildi.

Gazeteci İsmail Saymaz da Twitter’dan, “Takvim gazetesi kapanıyor. Halbuki tiraj raporuna göre geçen hafta günlük ortalama 93 bin satmış.” paylaşımında bulundu.

Öte yandan Ömer-Arzu Sabancı'nın büyük oğlu, Densa Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hacı Sabancı’nın, Saymaz’ın paylaşımına yaptığı yorum dikkat çekti. Saymaz’ın paylaşımını alıntılayan Sabancı, Takvim’in tirajı ile ilgili “En fazla 93dur. Bin yoktur” ifadelerini kullandı.

Hacı Sabancı, daha önce Takvim gazetesinin hakkındaki haberlerine yönelik olarak, "Şu gazetenin yaptığı asparagas haberlere inanmayın artık. Her yazdığı yalan olan bir gazete" ifadelerini kullanmıştı.