Haftanın fotoğrafları

İşte haftanın öne çıkan birbirinden güzel fotoğrafları...

Haftanın fotoğrafları

Çin’in Guangzhou kentinde, müşterilerin 1 saat boyunca ördeklerle oynamasına ve onları sevmesine imkan veren bir ördek dükkanı açıldı.

İstanbul’da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında alınan tedbirler devam ederken, Kız Kulesi ve çevresinin sakin olduğu gözlendi.

Her yıl ortalama 1 milyonun üzerinde kişiyi ağırlayan Kuşadası ilçesindeki Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde en sakin günlerini yaşıyor.

10 mart 2020 tarihinde bir çok ülkede görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası ile tanışan Türkiye, kamusal alanda ve sivil yaşamda bazı tedbirler aldı. Ülkedeki bütün spor faaliyetlerinin bir sonraki karara kadar durdurulmasından sonra sporcular da bu tedbirlere uyup zorunda kalmadıkça evlerinden çıkmama kararı alarak evlerinde spor yapmaya başladı. Salgınla mücadele kapsamında spor salonundan uzak kalan 38 yaşındaki Milli Boksör Şennur Demir, günlük antremanlarını kendi evinde gerçekleştiriyor.

Antalya’da havanın ısınmasıyla açmaya başlayan çiçekler, görsel bir şölen sunuyor. Ağırladığı turist bakımından “turizmin başkenti” olarak nitelendirilen kentte, rengarenk çiçekler boy göstermeye başladı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ABD’den getirildikleri Düzce’de karantinada tutulan Türk vatandaşlarına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından semazenli iftar programı düzenlendi.

Aydın’da akşam saatlerinde görülen dolunay şehrin ışıklarıyla birlikte güzel görüntü oluşturdu.

Baharın müjdecisi leylekler Afrika’dan Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Gömeç Mahallesi’ne gelerek yuva yapmaya başladı. Kış mevsimini sıcak ülkelerde geçiren leylekler, havaların ısınmasıyla birlikte Kuzey Afrika ve Orta Doğu’dan yaklaşık 10 bin kilometrelik zorlu bir yolculuktan sonra Türkiye’ye geldiler. Leylekler her yıl olduğu gibi bu yıl da kuluçka dönemini buradaki “leylek apartmanı” olarak bilinen yuvalarında geçirecek.

Ankara’da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında en sakin günlerini yaşayan Altındağ ilçesinde bulunan tarihi Hamamönü semtindeki alanlara dikilen lalelerin açmasıyla renkli görüntüler oluştu.

Dünyanın en kalabalık şehirlerinden olan, tarihi ve turistik mekanlarıyla milyonları ağırlayan İstanbul’da Kız Kulesi ve çevresinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınını önleme çalışmaları kapsamında alınan kararlara uyulmasıyla sabah saatlerinde sakin olduğu görüldü.

Anneler Günü için çiçekçilik sektöründe hummalı bir çalışma yürütülüyor. İç piyasaya yönelik çiçek toplama ve paketleme işlemleri devam ediyor.

Senegalli Salman, ülkesinden binlerce kilometre uzakta kardeşleri ve 3 akrabasıyla yaşadığı tek göz odada, tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) gölgesinde iftar yapıyor. AA muhabiri, vatanlarından uzakta yaşadıkları tüm olumsuzluklara rağmen oruç tutmayı aksatmayan Salman ve akrabalarının Laleli’deki odada küçük tüpte pişirdikleri tavuk yemeğiyle yaptıkları iftara tanıklık etti.

Van’da havaların ısınmasıyla canlanan doğada yüzünü gösteren ters laleler, kırmızı ve sarı renkteki çiçekleriyle kartpostallık görüntüler oluşturuyor. Özellikle Van’ın Gevaş ilçesindeki Dilmetaş Mahallesinde doğal şekliyle yetişen ve halk arasında ”ağlayan gelin” adı verilen ters laleler, büyüleyici güzellikleriyle yörenin tanıtımında önemli yer tutuyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilen kişi sayısının 155 bin 370’e ulaştığı Rusya’nın başkenti Moskova’da akşam saatlerinde yağış etkili oldu.