Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olur mu?

Koronavirüs salgını sebebiyle hafta sonları ve resmi tatillerde sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Pek çok kişi 'Haftaya sokağa çıkma yasağı olur mu?', 'Bayramdan sonra sokağa çıkma yasağı olur mu' ,'Sokağa çıkma yasağı bitti mi?' sorularının cevaplarını araştırıyor. Bütün bu soruların cevabı haberimizde...

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı olur mu?

Koronavirüs salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de kontrol altına aldı. Vaka sayılarının her geçen gün düşmesiyle getirilen kısıtlamalar da yavaş yavaş kaldırılmaya başladı. Bu gelişmeler sonucunda da  vatandaşlar bayram sonrasında sokağa çıkma yasağının olup olmayacağını araştırmaya başladı.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhami Çelik, sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Çelik, “Bayram öncesi son kısıtlamayı yaşadığımızı ümit ediyoruz. Ancak, bunda en önemli etken insanlarımızın davranışı olacak. Ne yapacaksak kendimiz yapacağız. Bizim burada yapmamız gereken herkesin sağlığını düşünmek. Bazı insanlarımız ‘virüs bulaşırsa bulaşsın diyor’ ama burada önemli olan toplumun tamamının sağlığı” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha önce yaptığı açıklamasında sokağa çıkma kısıtlamalarının bayram sonuna kadar süreceğini belirtmişti.