Hakan Atilla’dan İçişleri Bakanlığına ‘pasaport’ davası

Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı ve eski Borsa İstanbul Genel Müdürü Hakan Atilla, pasaportunun el konulması kararına karşı İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne yürütmenin durdurulması talebiyle dava açtı.

featured

Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, 1 Mayıs’ta yurt dışına çıkış yaparken pasaportuna el konulduğunu duyurmuştu. Atilla’nın pasaportuna el konulmasının üzerinden üç ayı aşkın bir süre geçmesine rağmen kendisine olayın gerekçesinin ne olduğu bildirilmedi.

10Haber’den Ersin Eroğlu’nun haberine göre, Atilla, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’ne yürütmenin durdurulması talebiyle dava açtı.

Hakan Atilla’yı ABD’den Türkiye’ye dönüşünde Berat Albayrak karşılamıştı.

Atilla, bu yılın mayıs ayında eşi ve oğlu ile geldiği İstanbul Havalimanı’nda pasaportunun iptal edildiğini öğrenmişti. Yurt dışına çıkışına izin verilmeyen Atilla, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Pasaportum meğer 2 sene önce iptal edilmiş. Borsadan ayrılma kararı aldığım 5 Mart 2021’de aynı gün pasaportumun iptal için kararı veren kimdir? Gerekçesi nedir?” demişti.

Atilla, “Sizce pasaport tahdidini İçişleri Bakanı Süleyman Soylu mu koydurdu” sorusuna, “Hayır. Onun benimle borsayla ilgisi yok. O koydurduysa dahi tepeden talimat gelmiştir” yanıtını vermişti.

ABD’de İran’a yönelik yaptırımların delinmesi sürecinde rol oynadığı gerekçesiyle yargılanıp 28 ay tutuklu kalan, infazının ardından ise Türkiye’ye dönen Atilla, Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü görevine getirilmişti. Atilla, 8 Mart 2021’de bu görevinden istifa etmişti.

Hakan Atilla’dan İçişleri Bakanlığına ‘pasaport’ davası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!