Hakan Aygün kimleri Flash TV'ye kattı... Saba Tümer kendini görünce kahkaha attı

Genel Yayın Yönetmenliğini Hakan Aygün'ün yaptığı FLASH TV, eski eğlenceli halinden uzak, yeni bir formatla ekranlara yeniden dönmeye hazırlanıyor. Flash TV'nin kadrosundaki isimler dikkat çekiyor.

Hakan Aygün kimleri Flash TV'ye kattı... Saba Tümer kendini görünce kahkaha attı

Kanal binasıyla ilgili yaşanan davalar nedeniyle geçtiğimiz aylarda kapılarını kapatmak zorunda kalan Flash TV, Hakan Aygün genel yayın yönetmenliğinde yeniden ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Seda Akgül, Can Ataklı, Lale Özan Arslan gibi deneyimli isimlerle anlaştığı belirtilen kanalın, ünlü sunucu Saba Tümer'le de el sıkıştığı iddia edilmişti. Ancak gerçeğin böyle olmadığı, kanalın tanıtım afişlerinin reklam panolarına asılmasından sonra ortaya çıktı.

HAKAN AYGÜN YİNE GÖREVİNİ YAPIYOR

Flaşh TV'nin kadrosunda son dönemin "muhalifi" olarak parlayan eski AKP ve FETÖ yanlısı "gazeteciler" göze çarpıyor.

Kanalın tanıtım afişlerinde Fehmi Koru, Akif Beki, Çağlar Cilara, Atilla Taş gibi son dönemde kulvar değiştiren kişiler yer alıyor.

‘Fethullah Gülen din devleti kurmaya teşebbüsten beraat etti. Çağdaş Türkiye’ye böyle yargılamalar yakışmıyor,’ diyerek FETÖ’nün elebaşını savunan Hakan Aygün, kanala spor programı yapması için zamanında Fetullah Gülen'le röportaj yapan Serhat Ulueren'i seçti.

Hakan Aygün, Halk TV Genel Yayın Yönetmeni olduğu dönemde, FETÖ'cü kanallar Kanaltürk ve Bugün TV'nin canlı yayınını Halk TV ekranına taşımıştı.

Aygün, Habertürk'ün kuruluş döneminde Tarık Toros gibi FETÖ'cüleri kuruma doldurmuştu.

SABA TÜMER KENDİNİ GÖRÜNÇE ŞAŞIRDI

Ünlü sunucu Saba Tümer, tanıtım afişlerinde kendisini gördüğünde büyük bir şaşkınlık yaşadığını, çünkü kanalın kendisine getirdiği teklifi kabul etmediğini söyledi. Tümer, "Flash TV'nin tarafıma teklif yaptığı doğrudur ancak görüşmeler sonucunda yanıtım olumsuz olmuştur" dedi.

Ünlü sunucunun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

 "Zorunlu açıklama... Flash TV ile anlaşmış olduğum hakkında çıkan haberler ve görseller gerçeği yansıtmamaktadır. Flash TV'den tarafıma program yapma teklifinde bulunulduğu doğrudur ancak görüşmelerimiz sonucunda kendilerine yanıtım maalesef olumsuz olmuştur.

Bu süreçte, anlaşmamız olmamasına rağmen kurum adına hazırlanan billboardlarda fotoğrafımı görünce bu açıklamayı yapmak zorunlu hale gelmiştir. Bu vesileyle yeniden yayın hayatına başlayacak Flash TV çalışanlarına sonsuz başarılar dilerim... "