Hakan Bayrakçı’dan Canan Kaftancıoğlu tepkisi: Hangi akıl bunu il başkanı tutar

SONAR Araştırma Başkanı Hakan Bayrakçı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun sözde Ermeni soykırımına ilişkin yaptığı paylaşımı hatırlatarak, “Türkiye'nin ana muhalefet partisinin İstanbul il başkanı bunu diyemez. Ermeni soykırımı yaptığımızı iddia eden bir tweet atamaz. Hangi akıl bu insanı il başkanı tutar partisinde" ifadelerini kullandı. 

Hakan Bayrakçı’dan Canan Kaftancıoğlu tepkisi: Hangi akıl bunu il başkanı tutar

Hakan Bayrakçı, CNN Türk ekranında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na sert sözlerle yüklendi.

"Her 24 Nisan'da Ermeni soykırımı olduğunu ima eden il başkanı var Cumhuriyet Halk Partisi'nde” diyen Bayrakçı, “24 Nisan'da ne oldu? Neyi kastettiğimi biliyorsunuz. 1915 desem bir şey hatırlar mısınız? Türkiye'nin ana muhalefet partisinin İstanbul il başkanı bunu diyemez. Ermeni soykırımı yaptığımızı iddia eden bir tweet atamaz. Hangi akıl bu insanı il başkanı tutar partisinde. O CHP üyelerinin tamamına sorsunlar yüzde 80'i benim söylediğimi destekler" ifadelerini kullandı.

Hakan Bayrakçı, geçen hafta da, "Canan Kaftancıoğlu'nu her sene 24 Nisan'da 'sözde Ermeni Soykırımı' yalanını ima ederek attığı mesajlara rağmen hala o koltukta oturuyor. CHP'nin doğrularını savunduğum gibi yanlışlarını da eleştiririm ben. İşte en büyük yanlış; CHP İstanbul İl Başkanı bu mesajları attığı halde hala bu makamda tutulmasına ne diyeceğiz?" şeklinde eleştirilerde bulunmuştu.

CANAN KAFTANCIOĞLU'NDAN YANIT

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da Bayrakçı’ya sosyal medya hesabından şöyle yanıt verd:

“Bir pazar eğlencesi...

Gençler;

Resimdeki ‘insan’ (sakın ola ki hayvanlara hakaret edilmesin) randevu alarak hiç ‘beğenmediği’ kişiye övgüler düzerek -aynı ben’e:))- profesyonel çalışmak istemiş güvendiğim bir başkasıyla çalıştığımı ifade edince de, tanımadığından olsa gerek Genel Merkezden iş koparabilmek için ahlaksız bir süreç tarif edip bari buna yardımcı olun diyebilecek kadar ‘insan’ biri. Kürekle ağzının ortasına vurmuştum tahmin edebileceğiniz üzere:)

Gençler insan görünmeye değil insan kalmaya çalışan biri olarak pazar tavsiyem siz siz olun böyle ‘insanlardan’ olmayın ki insan kalabilesiniz. Son olarak itiraf edeyim sevimli bir ‘insan’ :)”

Kaftancıoğlu 2013 yılında yaptığı bir paylaşımda, "23 Nisan'dan bir sonraki gün neydi? Bilmek istemeyenler için ipucu: 1915" ifadelerini kullanmıştı.