Hakan Paksoy kimdir?

featured

1960 yılında doğan Hakan Paksoy; İlk, orta ve lise eğitimini Kahramanmaraş’ta gördükten sonra Gazi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünden 1984 yılında mezun oldu.

Paksoy 1984’de TEK (Türkiye Elektrik Kurumu) Kahramanmaraş İl Müdürlüğünde başlayan iş hayatında mühendis, başmühendis, müessese müdür yardımcılığı ve TEDAŞ Genel Müdürlüğünde şube müdürü olarak çalıştı.

Paksoy özelleştirme kapsamında tayin edildiği Enerji Bakanlığından 2017 yılında emekliye ayrıldı.

İki dönemi başkanlık olmak üzere çeşitli kademelerde, 12 yıl Kahramanmaraş Türk Ocağı şubesinde, Memur sendikacılığı hareketinde ve Kamu-Sen kuruluşunda yer alan Hakan Paksoy; Türk Enerji Sendikasında önce kurucu şube başkanlığı ve şube başkanlığı, daha sonrasında Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

Paksoy, Milli Düşünce Merkezi Yönetim Kurulu üyeliği ve genel başkan yardımcılığı ile MİSAK (Milli Stratejik Araştırma Kurulu) yöneticiliği görevlerini yapmış, hâlen Millî Düşünce Merkezi Genel Başkanlığını yürütmekte. Veryansın TV haber sitesinde köşe yazıları yayımlanan Paksoy’un, Pankuş yayınlarından “Türkiye’nin Rotası” kitabı basıldı.

Evli olan Hakan Paksoy’un, biri kız birisi erkek iki çocuğu vardır.

Hakan Paksoy’un yazıları için tıklayın

Hakan Paksoy kimdir?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!