Hakkarili Hira Anıtkabir'e kavuştu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde babasıyla birlikte kardan Anıtkabir maketi yapan Hira Karahan (9), Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın davetiyle Ankara'da Anıtkabir'i ziyaret etti. Hira, "Hayalimi gerçekleştirdim. Burayı gördüğüm için çok mutlu oldum" dedi.

Hakkarili Hira Anıtkabir'e kavuştu

Hakkâri Yüksekova’da yaşayan ilkokul 3’üncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Hira Karahan, Anıtkabir’i çok merak etmesi üzerine inşaat işçisi baba Mehmet Şerif Karahan kızına -20 derecede kardan Anıtkabir yapmıştı. Evinin bahçesinde biriktirdiği karla 10 günde Anıtkabir ve Aslanlı Yol’un minyatürünü yapan baba Karahan, böylece kızının hayalini bir nebze de olsa gerçekleştirmişti.

BAKAN AKAR’DAN DAVET

Hira’nın “Atatürk” şiirini de okuduğu o görüntüler sosyal medyada paylaşılınca beğeni rekoru kırdı. Yüksekova 3. Piyade Tümen Komutanlığı’nda görevli rütbeli askerler, Karahan Ailesi’ni evlerinde ziyaret etti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da Mehmet Şerif Karahan ve ailesini Ankara’ya davet etti.

'HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM'

Ankara'da bakanlık yetkilileri tarafından karşılanan Hira ve ailesi, bugün görmeyi çok istediği Anıtkabir'i ziyaret etti. Hira, annesi Elif, babası Mehmet Şerif ve kardeşi Muhammed Geylani Karahan'a bakanlık yetkilileri eşlik etti. Aslanlı Yol'dan ailesiyle beraber yürüyen Hira, Atatürk'ün mozolesinde dua etti.

Hira Karahan, Anıtkabir'i gördüğü için çok mutlu olduğunu söyleyerek, "Burayı görmek benim hayalimdi. Aynı hayallerimdeki gibiymiş burası. Bugün Atatürk'ü ziyaret ettik. Aslanlı yolu gördüm. Hayalimi gerçekleştirdim. Burayı gördüğüm için çok mutlu oldum. Bugün tekrar Atatürk'ün hiç bir şeyden korkmadığını hissettim. Sayın Hulusi Akar'a çok teşekkür ederim. Babamın yaptığı kardan Anıtkabir'di; ama biz burada gerçeğini gördük. Kardeşim de burayı görmeyi çok istiyordu. O da burayı gördüğüne çok sevindi. Hakkari'ye döndüğüm zaman arkadaşlarıma Anıtkabir'i anlatacağım" diye konuştu. Hira, Atatürk için yazdığı şiiri de okudu.

Ailesiyle birlikte Van’dan yola çıkan minik Hira bugün Anıtkabir'e ulaştı ve hayalleri gerçek oldu.