Hakkında yakalama kararı çıkarılan Çetin Doğan: Sözün bittiği yerdeyiz

Hakkında 28 Şubat davası kapsamında yakalama kararı çıkarılan emekli Orgeneral Çetin Doğan Veryansın Tv’ye konuştu.

Hakkında yakalama kararı çıkarılan Çetin Doğan:  Sözün bittiği yerdeyiz
Hakkında yakalama kararı çıkarılan Çetin Doğan:  Sözün bittiği yerdeyiz

VERYANSIN TV

Yargıtay 16. Ceza Dairesi, 28 Şubat davasında “darbeye teşebbüs” suçu iddiasıyla 14 sanığa verilen müebbet hapis cezasını 9 Temmuz 2021 tarihinde onadı. Yargıtay'ın kararı davaya bakan Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Mahkeme de kararı, gereğinin yerine getirilmesi için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı İnfaz Bürosu'na gönderdi. İnfaz Bürosu 14 sanığın cezaevine konulması için yakalama kararı çıkarttı.

'SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ'

Hakkında yakalama kararı çıkartılan emekli Orgeneral Çetin Doğan, Veryansın Tv’ye yaptığı açıklamada “Sözün bittiği yerdeyiz” dedi. “Kral çıplak derler ya, bu tamamen çırılçıplak, hiçbir elle tutulur yanı yok” diyen Doğan, Anayasa Mahkemesi’ne sağlık durumu gerekçesiyle cezanın infazının durdurulması talebiyle yaptıkları başvurunun e-devlette henüz inceleme aşamasında göründüğüne dikkat çekti.

'BİR UYANIŞ İÇİN...'

AYM’nin incelemesi sonuçlanmadan infazla ilgili bir karar verilmesini “Neresinden bakarsan bak rezalet” sözleriyle değerlendiren Doğan, “İnanılmaz. O kadar sahte delil dışında hiçbir şey yok. Hepsi sahte ve kurgulanmış hikayeler. Verilen kararlar, bunun fiilen uygulanmasını isteyenler, seyirci olanlar, buna direktif verenlerin kendi çocuklarına bırakacakları bir mirastır” ifadelerini kullandı. Doğan, “Bunu bizim alın yazımız veya kötü bir talih olarak görmüyorum. Milletime yaptığım hizmetin bir parçası, bir uyanış için… Başka bir şey değil” diye konuştu.