Halk Tv kavgasını kızıştıracak mektup… ‘Paramı istiyorum ve alacağım’

Eski CHP Milletvekili ve parti saymanı Mahmut Yıldız, Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'ın Halk TV'yi parti adına üzerine aldığını ve sonra kanalı satarak parayı "kendi ceplerine koyduğunu" iddia etti.

featured

Gazeteci Uğur Dündar, Deniz Baykal’ın genel başkanlığı döneminde CHP Genel Saymanlığı yapmış olan Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Yıldız’ın, Aslı Baykal’a yönelik mesajlarını yayınladı.

Yıldız, Dündar’a yazdığı mektupta Halk TV’yi kendisinin kurduğunu ve kanalın masraflarını iki yıl boyunca cebinden karşıladığını iddia etti. Kanala daha sonra CHP tarafından destek verildiğini belirten Yıldız, “Bu televizyonun devir alınmasını Sayın Deniz Baykal’a söyledim. Antalya’dan bulduğu beş yakınına benim kurucularım beş kuruş almadan hisselerini devrettiler” dedi.

Sonradan çıkan şirket yasasından yararlanan Deniz Baykal’ın hisselerin tamamını kendi adına aldığını belirten Yıldız, “1 TL vermediği TV’yi satıp (2 milyon dolar olduğu öne sürülen-UD) parayı cebine koydu” dedi. Mahmut Yıldız, Baykal’a ‘yanlış yapıyorsunuz’ dediğini fakat kendisi ve kızı Aslı Baykal’ın “Bizim mal varlığımızdır” diye cevap verdiklerini söyledi.

Yıldız mektubunu “İspatlanması gereken her şeyi ispatlarım” notuyla bitirdi.

Uğur Dündar, eski vekil Mahmut Yıldız’ın Aslı Baykal’a yolladığı mesajları da yayınladı.

“Aslı Hanım,

Bu TV işi bitti, parayı cebime koydum diyorsan yanılıyorsun. Benim cebimden çıkan para 1.200.000 Dolar. (Hesabı var.) Bu parayı istiyorum ve alacağım. İyi düşün, hak yeme ve karar ver. Cevap bekliyorum.”

“Aslı Hanım,

Televizyonun satışı konusunda herkes beni arıyor. Çünkü kuruluş sırasında kamuoyuna ‘Televizyon benimdir’ diye beyanat vermiştim. Kuruluşunu da Urfa’daki televizyonumun üzerine yapıp bütün masraflarını ben ödemiştim. Geri kalan harcamaları da partinin kasasından yapmıştım. Benim dışımda televizyonun satılması Genel Başkan’ıma çok ciddi spekülasyon yaratır. Acilen görüşmemiz gerekir.”

“Aslı Hanım,

Ben bu haksızlığı kabul edemem. Zamana yayma ve benimle görüş. Ayrıca yasal yollara başvurmaya mecbur etme. Olayın peşini bırakmam. Benim ve partinin parasını cebine koyamazsın. Sana para lazımsa başka yolları ara. İnsan emanete hıyanet etmemeli.”

Dündar, Yıldız’ın mesajlarını Aslı Baykal’a ilettiğini ve aldığı cevabı şöyle aktardı:

“Mahmut Yıldız’ın mesajını aldıktan sonra sorumlu ve ilkeli gazetecilik anlayışım gereği iddiaları -bu konuda düne kadar görüşüne başvurulmadan haber yapılan- Aslı Baykal’a ilettim.

İddialara cevap vermek ve belge göndermek yerine şunları yazdı:

“Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Yalan, iftira ve şantaj devleti değildir.”

CHP’DEN İSTİFA ETMİŞTİ

Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal, geçen hafta sosyal medyadan yaptığı bir açıklamayla CHP’den istifa ettiğini duyurmuştu.

Halk Tv kavgasını kızıştıracak mektup… ‘Paramı istiyorum ve alacağım’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 2 hafta önce

  deniz baykal yasaklı rte için yaptıklarını (siirt seçimi) unutmadık. bedduam ben ölene kadar sürecek.
  ülkenin zifiri karanlıkta olmasının sebeplerinden biride sensin. hakkım haram zıkkım olsun.

  Cevapla
 2. 2 hafta önce

  ugur dundar da kemal beyın bas ortusu genelgesıne gıkı cıkmazken bu konu uzerıne atlamıs. vardır bır keramet.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!