Halk Tv’de yine korona hesaplaması… ‘Aman hocam hesap işine hiç girmeyin’

Eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş, Halk Tv'de 'Türkiye'de 40 milyon koronalı var' deyince Prof. Dr. Serdar Savaş müdahale etti. Yeni bir hesaplama işini girişilince sunucu müdahale etti: Aman hocam zaten sabıkalıyız...

Halk Tv’de yine korona hesaplaması… ‘Aman hocam hesap işine hiç girmeyin’

Halk TV ekranlarında koronavirüs hesaplamaları devam ediyor. Daha önce İsmail Saymaz’ın koronavirüs hesaplaması sosyal medyanın diline düşerken, bu kez de eski CHP Milletvekili Barış Yarkadaş yaptığı hesaplama ile tepki çekti.

Yarkadaş, “Şimdi Türkiye bu dediğime kilitlenecek” diyerek başladığı cümlenin sonunda, “Yapılan test sayısını 444 ile çarpın gerçek enfekte sayısını bulursunuz. Bu da 40 milyon enfekte olan vatandaşımız var demektir” dedi.

Yarkadaş’ın sözlerine ilk tepki stüdyoda bulunan Prof. Dr. Serdar Savaş’tan geldi. Savaş ise, 1.5 milyon koronavirüslü kişi olduğunu söyledi.

Hesaplamaların sürdüğü sırada sunucu Gürkan Hacır devreye girdi, İsmail Saymaz’ın çok konuşulan hesaplamasına atıfta bulunarak, “Aman hocam, zaten sabıkalıyız, hesap işine hiç girmeyelim” dedi.